Wpis z mikrobloga

Mamy tu jakiegoś elektronika hobbyste?
Potrzebuję aby ktoś wykonał dla mnie czujnik temperatury czterokanałowy. Zakres od iluś tam do 120*C.
Niby można kupić ale chciałbym na wyświetlaczu LCD, który byłby na bieżąco podświetlany.
Co musiałby posiadać:
1. przy jednym z czujników, który osiągnie zadaną temperaturę załącza przekaźnik.
2. Przy osiągnięciu 85 stopni na którymkolwiek czujniku załącza się krótki sygnał informujący o temperaturze.
3. Przy osiągnięciu 95 stopni załączany jest inny przekaźnik.
4. Przy osiągnięciu 100 stopni załączany jest alarm (lub kolejny przekaźnik)

Dodatkowo wyjście na czujnik wody, którego uruchomienie przez wodę rozłącza wszystkie przekaźniki i załącza alarm.

Załączenie alarmu może być przez przekaźnik lub bezpośrednio buzzer. Zależy mi aby wyświetlacz był tego typu jak na obrazku. Całość może wyglądać jako tako, obudowę zrobię sam, prawdopodobnie wszystko zostanie umieszczone w skrzynce na bezpieczniki. Zasilanie 6V lub 12V.

Jeżeli chcesz się wykazać i potrafisz zrobić coś takiego to jestem w stanie zaoferować dłuższą współpracę i konkretne zarobki.
Ty projektujesz podobny układ do opisanego, wysyłasz go do mnie a ja go montuje. Czyli tzw praca w domu.

Pierwsze urządzenie ma być dla mnie ale znam ludzi, którzy chętnie zrobiliby interes z taką osobą.
Osobiście sam nie potrafię ponieważ programowanie układów takich jak atmega i innych to dla mnie czarna magia.
Ja z tych, co robią proste układy na tranzystorach bez żadnych wyświetlaczy i innych bajerów.

Płacę jak za nerkę.

#elektroda #elektronika #pracadlaelektronika
źródło: comment_wzCLy38kXB5N3NCSCxNC8BFsta4A3RAE.jpg
  • 29
@Stulejusz_Wielki: A nie wiem, podobnie mi się skojarzyło, robiłem pewien projekt destylatora, zadziałałby gdyby testująca go osoba dała dobry radiator na triaki (a inna nie wpuściła mnie w maliny, że tak mały wystarczy) :D
Sterowniki do kolumn projektu AAbratek to chyba dobry biznes jest teraz.
@dlugi_: @RicoElectrico: potrzebuję dla siebie, ogrzewanie z pieca kaflowego a cała aparatura na strychu. Mógłbym dać jakąś kozę ale budynek ma ponad 100 lat więc niech trochę historii z niego zostanie i do kaflowego dam wkład wodny. Jak woda będzie zbyt gorąca to załączany będzie przekaźnik, który uruchomi elektrozawór i dopuści zimną wodę. Część rur puszczam w miedzi a część w pexie, te z miedzi będą w mieszkaniu, pex na
Myślałem o takich "standardowych"


@Stulejusz_Wielki: Coś na I2C np. LM75, czy 1Wire DS18B20 a może jakiś termistor?
Tak z ciekawości pytam...
A i z ciekawości zapytam - na ile wyceniasz tą "nerkę"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@defoxe ma być tanio i niezawodnie. Na moim przykładzie kiedy robiłem do starszych aut automatyczne włączanie świateł to układ warty 3zł będzie działać 50 lat i póki nikt nie grzebnie to nie zepsuje. Koszt części 8zł. Ma być proste w budowie.
Czy równie łatwe jest podłączenie wyświetlacza, który na bieżąco pokazuje wszystkie dane?

Co do wyceny, sugerując się zwykłymi czujnikami temperatury z allegro za 20zł to myślę, że taki rozbudowany byłby warty
Czy równie łatwe jest podłączenie wyświetlacza, który na bieżąco pokazuje wszystkie dane?


Podłączenie ekranu jest banalne, tylko oprogramowanie nie jest. ;-)

Co do wyceny, sugerując się zwykłymi czujnikami temperatury z allegro za 20zł to myślę, że taki rozbudowany byłby warty 200 - 300zł.


@Stulejusz_Wielki: Za części to góra 100 zł. Tylko tutaj nie jest kosztem tak naprawdę sprzęt a program (dość prosty ale jednak).
Jak rozumiem, sugerujesz że prototyp jest do
@defoxe domyślam się, że jesteś zainteresowany.
Produkcja masowa tyczyłaby się dwóch, trzech sztuk miesięcznie. Takie coś szło by tylko na domy, mieszkania rzadkość bo mało kto ma takich sąsiadów, którzy pozwolą zrobić instalację na strychu. Ja akurat mogę.
Rozliczenie proste.
Robisz sprzęt, wysyłasz, podłączam i jak działa to kręcimy biznes lub ewentualnie nanosimy poprawki.
Z racji tego, że ogólnie biznes nie jest mi obcy to jestem w stanie zapłacić przed samym wyprodukowamiem
@defoxe ogólnie mam smykałkę do interesów więc nie było by problemu aby zainwestować poważne pieniądze i zacząć tym handlować. Każdy miałby swoją działkę. Wyceń robotę i daj znać. Czy to na pcb uniwersalnym czy trawione itd. Czy bez znaczenia jak dasz do czujnika kabel 1m czy 10m.
Zrobić obudowę nie problem. Nawet mógłbym zainwestować w jakąś drukarkę 3d o ile by się to opłacało.
Jestem elektronikiem z wykształcenia, znajomy hydraulik zaproponował mi
ogólnie mam smykałkę do interesów więc nie było by problemu aby zainwestować poważne pieniądze i zacząć tym handlować.


Widzisz a ja smykałki nie mam.

Wyceń robotę i daj znać.


To możemy się już prywatnie dogadać.

Czy to na pcb uniwersalnym czy trawione itd.


Gdzie na uniwersalnym, bez przesady. Tylko trawione pod dany projekt.

Zrobić obudowę nie problem. Nawet mógłbym zainwestować w jakąś drukarkę 3d o ile by się to opłacało.


@Stulejusz_Wielki:
To jeszcze sobie dobre OC wykupicie, bo jak to komus w domu piredopnie, to bedziecie do konca zycia splacac.


@aloalo83: To masz rację i cały czas staram się to uświadomić @Stulejusz_Wielki, że urządzenia podłączone do sieci energetycznej, będące w obrocie na rynku europejskim, jak i sterujące pracą takich urządzeń jak piece - wymagają certyfikatów (i dobrego prawnika).
Bo jak pieprznie bojler z jakiegoś tam powodu (niekoniecznie z winy sterownika), to
Czyli w takim razie nie ma sensu kręcić interesu.


Oczywiście, że jest sens tylko prowadząc każdego rodzaju interes należy przestrzegać pewnych norm i przepisów.
Sprzedając lody - kontroluje cię Sanepid. Budując domy - masz kierownika budowy i projekty.
Produkując coś na rynek europejski musisz wystawić (nawet sam sobie) CE, dodatkowo musisz spełniać normy które zostały w jakimś laboratorium potwierdzone. Kiedy coś się stanie (a kiedyś zdarzy się wypadek), to wyciągasz papiery i