Wpis z mikrobloga

Mirki czy modem lte od plusa może mieć simlocka? Bo podłączyłem go do routera z kartą Orange, wszystko poprawnie skonfigurowałem, a wyświetla mi się jakby router cały czas się łączył i nie mógł się połączyć z siecią.
#pytanie #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
@Camarde: W przypadku, gdy modem wskazuje sieć Orange ale nie można nawiązać połączenia to parobem raczej jest w konfiguracji/sprzęcie/zasięgu. Najłatwiej sprawdzić to przekładając kartę SIM Orange do innego urządzenia. Dodatkowo podajemy informacje o konfiguracji:
APN (punkt dostępu): internet

Nazwa użytkownika: internet

Hasło: internet

Numer dostępowy: *99#
  • Odpowiedz
  • 0
@OrangeEkspert: spróbuje jeszcze jutro zrobić to na innym, podłączając bezpośrednio do komputera. Jeśli zadziała to może z routerem mam coś nie halo.
Bo ten internet bezprzewodowy/stacjonarny, który zapamiętuje pierwsze miejsce używania i tylko tam można używać, to można też z routerem używać normalnie?
  • Odpowiedz
@Camarde: jeżeli masz na myśli internet LTE Domowy z opcją ustawienia dowolnej strefy domowej z 150 GB danych to oczywiście możesz korzystać przez router. Dodatkowo w zależności od oferty dodajemy 60/80GB do korzystania poza strefą.
  • Odpowiedz