Wpis z mikrobloga

@progreso: a tak pozatym to jak dostałeś pracę w USA? Ile masz doświadczenia w branży i jakie wykształcenie?
Mialem wrażenie przeglądając ogloszenia, że przykładają tutaj dużą uwagę do tytułu naukowego, podczas gdy w Polsce mnie nikt nigdy o to nie spytał
@beatson: 10 lat zawodowego doswiadczenia, wyzsze techniczne.

Firma mnie wyslala jako transfer korporacyjny, visa L1.

Jeżeli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne to różnią się od polskich, rozmowa jest luźna, bardziej teoretyczna, mniej techniczna.
@progreso: mireczku, czy jest sens rozważać zakup elektroniki/ciuchów będąc w USA na wyjeździe 1-2 tygodniowym? Masz porównanie jak ceny różnych produktów mają się do Polski i czy jest coś co warto byłoby kupić, jak nie dla siebie to może i żeby opchnąć dalej?
@nejtan: Nie pracuje w pwc i sie nie chwale. Po prostu spedzilem troche czasu z tutejszymi ludzmi, rozmawialem na rozne tematy i jakis tam poglad na sprawe mam, moze ktos chce cos wiedziec wiecej, tyle :)
@cebuIak:
- prawie wszystko mozna juz kupic w Polsce (ciuchy, kosmetyki, sprzet)
- 50/50 raz taniej raz drozej
- tshirty sa drogie, natomiast spodnie Wrangler (od $20 za pare), Levis sa tanie (od $40 za pare), sprzet turystyczny tani (north face za 600zl kurtka + podpinka jakis triclimate z membrana itp itd)
- prawdopodobnie nie bedziesz chcial przewozic sprzetu w bagazu glownym rejestrowanym a do podrecznego nie wsadzisz wiecej niz 2