Wpis z mikrobloga

Co do BTC to ja nawet nie...

05.10.2009 - Ustalono kurs wymiany na podstawie kosztu wydobycia. 1$ = 1309 BTC

05.10.2009 - Kurs kupna dolara wynosił 2,8697 PLN

1000 USD = 2869,70 PLN

1000 USD = 1.309.000 BTC

-----------------------------------------------------------------------------------------

01.05.2017 - Zakładając kurs 1420$ to na koncie mamy (jeśli dopiero się obudziliśmy z naszymi BTC i wcześniej ich nie sprzedaliśmy) - 1.858.780.000 USD

USD przy dzisiejszym kursie wg Google to 1$ = 3,86754434 PLN

Zatem konkluzja:
Inwestując niecałe 3 tysiące złotych niecałe 8 lat temu dziś na koncie mielibyśmy 7.188.914.068 PLN

Piękna kwota ʕʔ

Z racji, że pieniądz rodzi pieniądz to zakładając luźno stopę oprocentowania konta (wiem, że to tak nie działa xD) 3% na całe konto w skali roku to miesięcznie na drobne wydatki wychodzi niecałe 18 mln złotych.



#bitcoin #btc #kryptowaluty #inwestycje #ciekawostki #wyliczeniazdupy
  • 15
  • Odpowiedz
@Zielonka_atakuje: Dzięki za radę, nie wiem czy chciałbym być posiadaczem takiej fortuny - wielkie pieniądze to wielkie problemy mimo, że tego z wierzchu nie widać. Zadowoli mnie dorobienie się na budowę małego, skromnego domku i w miarę nowego samochodu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@S_Rybka: Czepianie się czegoś co w tym wątku nie ma żadnego znaczenia jest dla mnie bezsensowne ale jak chcesz poznać moją definicje w miarę nowego samochodu to to przedział 2012-2015 - samochody od pierwszego właściciela, który właśnie kupuje kolejne, nowe z salonu.
  • Odpowiedz
@S_Rybka: Widzę, że dalej nie rozumiesz, że się nie przechwalam ani nie planuje nic, odpowiedziałem komuś, że taka kwota hipotetycznie rzecz biorąc jest zbyt wysoka dla mojej osoby, nic więcej a ciągniesz temat bezsensownie. Co jest na tagu mnie nie obchodzi, nie mam wiedzy bo użyłem ich jedynie do tego wpisu, który jest powiązany z nimi, sam nie obserwuję, ponieważ nie zamierzam w nic inwestować więc proszę zakończmy rozmowę tym
  • Odpowiedz
@MentorPL: Nie #!$%@? mnie nawet, początkiem roku zrobiło się głośno o BTC pacze, 3k pln no sporo, poczekam do marca kwietnia jak spadnie z powrotem do 1.5k kupię trochę. Wchodzę wczoraj a tu jak #!$%@? po twarzy 5k pln....
  • Odpowiedz
@MentorPL: Nie zwracaj uwagi na rybkę, to taki nasz lokalny błazen, zwykły troll chociaż nawet ma wiedzę. Fajne obliczenia, a ludzie już spinają... To ciekawe kiedy 10k pln za 1btc? :-)
Ja jakbym miał takie 10000 BTC to napewno nie wpłacałbym do banku. Kupowałbym wszystko za BTC w Internecie. Gorzej jakby się potrzebowało na koncie właśnie na jakieś rachunki.. A tak zapytam, nie ma czegoś takiego jak darowizna, która jest
  • Odpowiedz
@MagicznyHades: Możesz wypłacać w bankomacie przecież, są limity ale one dotyczą tylko numeru telefonu - a nakupić prepaidów nie problem. Jednak to jest drogie rozwiązanie na dłuższą metę.
  • Odpowiedz