Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie
Zostałem skierowany na badania lekarskie przez firmę X.
Badania podbite, wszystko ok
Wczoraj 1 dzień pracy, ale że dostałem lepszą ofertę (ta wspomniana to typowa praca na chwile), zwolniłem się.
Teraz ta firma chce mnie obciążyć kosztami badań + nie chce wypłacić wynagrodzenia za przepracowany dzień ( choć tu #!$%@?łem ,bo nie podpisałem umowy). HR zasłania się tym, że w sumie nie pokazałem wyników badań (fakt, #!$%@?łem, po prostu chciałem to załatwić po robocie).
Czy mają prawo obciążyć mnie tymi kosztami badań?
Podsumowując : nie mam umowy , mam badania, chcą zwrotu kasy
#prawo #praca #pracbaza
  • 31
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Eskimoska bylem wlasnie w hr firmy, kobieta pokazala mi jakas kserookopie artykulu kodeksu cywilnego, ktory wskazywal ze pracodawca moze rzadac zwrotu pieniedzy w przypadku gdy pracownik mialby być zatrudniony na inna umowę niz o prace. Mialem byc na zleceniowce.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Eskimoska bylem ale zawalilem, bo nie podpisalem umowy zlecenie zadnej (stad tez nie chca mi zaplacic, bo nie przeszedlem szkolen np bhp, kierownik dzialu po prostu przyjal ze juz wszystko zalatwilem i normalnie pracowalem, nie mozna go winic),
  • Odpowiedz
@Klosa: Jeśli chodzi o Kodeks Pracy, to sprawa jasna - to jest niezgodne z prawem i takie oświadczenia są nieważne. Jeśli natomiast chodzi o umowy cywilnoprawne, tj. jak umowa zlecenie, to idę właśnie zaciągnąć języka, jak to działa. Jeszcze się nie przejmuj :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Eskimoska jeszcze druga sprawa, czy ta nota ktora podpisałem do czegokolwiek mnie zobowiazuje? Wrzucilem ja wyżej, dzieki za pomoc kolezanko :)
  • Odpowiedz
@Klosa: Hejo,
A więc tak, moja rada jest taka, abyś tę notę i świstek co najwyżej podarł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy umowach cywilno-prawnych, a więc umowa zlecenie badania nie są wymagane. Jeśli dostajesz skierowanie na badania, to znaczy że jest to widzimisię Pracodawcy i to w jego gestii jest to sfinansować; nie Twojej. I ten świstek o tym świadczy. Nie rób żadnego przelewu ani przekazu na
  • Odpowiedz