Wpis z mikrobloga

Nie kupuj tanich filamentów mówili. Tanie filamenty noname to zło, mówili. Nie wierzyłem, kupowałem, bo i nigdy z nimi nie miałem problemów. Do czasu, taka jego mać!
Oczywiście dzięki Murphy'emu nie wyszło to przy małym wydruku, tylko przy kilkugodzinnej kobyle zostawionej, by się drukowała na noc. Na zdjęciu może nie widać wyraźnie, ale tam prócz przewężeń jest i zgrubienie. Akurat takie, że się zakleszczyło.

#druk3d #reprap #murphyslaw #prawamurphyego
Jarek_P - Nie kupuj tanich filamentów mówili. Tanie filamenty noname to zło, mówili. ...

źródło: comment_BTdwVIf8frewNs4lvtIOEs68NnHyQyQ7.jpg

Pobierz
  • 6
oczywiście, że saldo wychodzi na plus i nie przestawię się na filamenty po 80-100PLN, poza tym sprawa się w międzyczasie wyjaśniła, to nie filament był winien (przynajmniej nie bezpośrednio), to był przeklęty projekt, z pechem wbudowanym do gcode. Udał się dopiero za piątym (PIĄTYM!) podejściem, wcześniej kolejno zaliczywszy zapchanie dyszy w połowie wydruku, zgięcie łącznika głowicy przy próbie jej odkręcenia na zimno, zapchanie dyszy w połowie wydruku przy łączniku dorobionym samodzielnie oraz