Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie, bo totalnie nie wiem co robić :(
1. Moja lewa stopa ma 23,5 cm
2. Prawa ma 23 cm
3. Buty rozmiar 37: w lewym dotykam palcem czuba, w prawym odpowiedni luz
4. Buty rozmiar 38: w lewym odpowiedni luz, w prawym stopa lata jak #!$%@?
Buty mają służyć do biegania, a także czasami spacerów po wzgórzach. Salomon XT weeze 2.
#buty #sport #bieganie
  • 29
  • Odpowiedz
@TwardyJakCementyt: do tej pory zawsze tak robiłam i potem było w miarę spoko. Ale od takiego czegoś mam teraz brzydki lewy paznokieć u dużego palca. Myślałam nawet, że to grzybica, ale byłam u lekarza i powiedział, że to od ciasnych butów właśnie...
No, chociaż za czasów gimbazy i licbazy brałam zawsze większe buty i znowu w takich zawsze prawy był dużo za duży po pewnym czasie.
  • Odpowiedz
@kostniczka: Jeśli w mniejszym uciska za mocno - kup większe, do luźniejszego zamontuj zapiętki skórzane i przede wszystkim wkładkę skórzaną całościową z pelotą metatarsalną. Zapiętki można sobie odpuścić jak pięta nie będzie latać po wkładce. Odrobinę zniweluje różnicę i poprawi trzymanie, ale pół centymetra długości nie powinno robić takiej różnicy - mierzyłaś na jakiejś maszynie (np. w Decathlonie) czy odrysowując ołówkiem?
  • Odpowiedz
@blekqq: @TwardyJakCementyt: Wymieniłam w końcu na większe, zdążyłam już wypróbować podczas majówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Biegałam, wspinałam się na pomniejsze górki (~1000 m n.p.m, względna z 700). Bieganie po płaskim spoko, wchodzenie pod górę też, jednak schodząc czuję się trochę niepewnie bo rzeczywiście ta prawa stopa trochę lata (choć ścisnęłam najmocniej jak dałam radę) :D Ale! W zamian w ogóle mnie nie bolą
  • Odpowiedz