Wpis z mikrobloga

@godeath: to jest wszystko źle zlutowane. nadtopiłeś też izolację w przewodach. w dronie nie pozwolił bym sobie na coś takiego, chyba, że jest taki bezwartościowy, że równie dobrze mógłbyś go wyrzucić. jak nagle przestanie komunikować się z pilotem i albo się o coś rozwali albo spadnie to też będziesz mówił, że wszystko działa?
  • Odpowiedz
@kissandfly: w wolnej chwili to poprawie bo dorn warty z 200zł. Ale mam pytanie bo obejrzałem troche poradników i mam trochę mętlik. Czy najlepsza metoda jest stopić na płytkę trochę cyny, a potem tym płaskim grotem to podgrzać i włożyć przewód? Czy przyłożyć końcówkę przewodu do punktowego grotu do przewodu i płytki i przyłożyć cynę. Jak mam taką pastę to w tym zamaczam grot tylkojeżeli chce poprawić topnik czy przed samym
  • Odpowiedz
@godeath: zależy od grubości przewodu, jak mieści się w otwór to możesz go przewlec przez niego, a nawet jeszcze skręcić po wszystkim jeżeli konstrukcja płytki to umożliwia i nie będzie się gdzieś robiło zwarcie. jeżeli lutujesz przewód lub drut to musisz podgrzać jednocześnie powierzchnię płytki i drut lub przewód przy pomocy grota, wtedy dodajesz cyny ile potrzeba, jak jest z topnikiem to raczej nie ma konieczności dodawania pasty, chyba, że kulki
kissandfly - @godeath: zależy od grubości przewodu, jak mieści się w otwór to możesz ...

źródło: comment_HLDLuLFgqqyGRL7DNARdzr0h8dPRc4NA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@godeath: kalafonia jest ciałem stałym i przez to jej nanoszenie na płytkę jest utrudnione i wtedy możesz rozgrzanym grotem nanosić kalafonię na płytkę w miejscu lutowania ale najlepiej mieć wtedy lekko rozgrzany grot bo Ci się ta kalafonia spali. grot w lutownicy bez regulacji może mieć 600 stopni Celsjusza, a to zdecydowanie za dużo. temperaturę dobiera się do stopu cyny i techniki wykonywania połączeń lutowanych. ważny tu jest używany w tym
  • Odpowiedz
@godeath: to, że druciki nie są płasko położone widać i na tym zdjęciu. jest krzywo i niedokładnie. one nie są położone na płytce tylko na warstwie cyny, która była na płytce.
  • Odpowiedz
@godeath: zbierz nadmiar cyny, zarób końcówki w przewodach... ja najpierw skręcam i maczam w paście końcówki przewodów, a później nanoszę cynę na grot i takim grotem jeżdżę po odsłoniętym metalu aż mi się cały zrobi srebrny, z czasem takiej operacji różnie bywa, zależy od przewodów (wykonania, grubości, mocy grzałki etc.). najlepiej by się robiło takie rzeczy maczając końcówki przewodów w tygielku ale lutownica też się nada.
  • Odpowiedz
@godeath: posmaruj pola lutownicze i przewody pastą, jedną ręką przyłóż końcówkę przewodu wielkości pola do pola, a drugą nabierz cyny na grot i dotknij przez chwilę tak żeby grot stykał się z przewodem i polem lutowniczym jednocześnie. kulki nie powinny być ani za duże ani za małe, a przewód nie powinien wystawać z kulki. powierzchnia kulki powinna być lśniąca, bez żadnych skaz. na grocie lutownicy powstają tlenki, można je usunąć gąbką
  • Odpowiedz