Wpis z mikrobloga

To ja też się pochwalę swoim zbiorem :) Wrzucam kosmetyki, których używam na codzień oraz na większe wyjścia. Cerę mam wrażliwą (kiedyś objawiające się ciągle atopowe zapalenie skóry, głównie przy powiekach. Odkąd dobrałam sobie odpowiednio wszystkie kosmetyki pod moje dolegliwości już jest okej :)), do tego mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T. Wszystkie z kosmetyków polecam:)

Pielęgnacja twarzy:
Vichy Capital Soleil Emulsja ochronna matująca do twarzy SPF50+ - bardzo fajny krem do buzi, który nie dość, że ma dużą ochronę przeciwsłoneczną to jeszcze jest matujący i dobrze się spisuje pod makijaż, no i imo ładnie pachnie.
SKIN79 Perfect UV Protection Sun SPF50+ PA+++ - j/w, kupiłam go kiedyś na ebayu z darmową wysyłką z jakiegoś koreańskiego sklepu. Jest bardzo wydajny, ale z tego co widziałam w necie teraz ciężko go dostać. Ale ten z Vichy jest równie dobry :)
Cien z ureą - tani krem do twarzy z lidla, który spisuje się bardzo fajnie pod makijaż, dobrze nawilża, nie obciąża skóry.
Olejek arganowy - używam na noc po zmyciu makijażu, odżywia i nawilża buzię. W ogóle polecam poczytać o dobroczynnym działaniu olejku arganowego :P używam go też na włosy dodając do maski.
Kwas hialuronowy - o tym także polecam poczytać, super wygładza buzię. Też używam na noc razem z olejkiem i z:
Baby dream lotion - delikatny balsam, który normalnie jest do ciała, ale ja go używam na twarz na noc :P W ogóle wydaje mi się, że to dobry zestaw przeciwzmarszczkowy, choć ciężko mi powiedzieć, bo po mojej skórze nie widać jeszcze oznak starzenia się;p

Makijaż twarzy:
Podkład catrice w musie - genialna konsystencja puszystego musu, jak pierwszy raz użyłam (po używaniu podkładu w kremowej konstystencji) byłam nią zachwycona :p dobrze kryje, matuje, wyrównuje koloryt, ładnie dopasowuje się do koloru cery, wygląda naturalnie.
Korektor maybelline affinitone - mega wydajny. Kupiłam pierwszy taki na promocji -49% w rossmannie i później na kolejnej promocji kupiłam drugi na zapas, bo myślałam, że się skończy niedługo... A dalej mam pierwsze opakowanie, choć teraz była już trzecia promocja od tamtego zakupu :D I dalej nie widzę, żeby się kończył xd Bardzo dobry pod oczy.
Puder matujący catrice - już kilka opakowań zużytych i nie zamierzam go zmieniać na żaden inny :) świetnie się spisuje, choć czasami pod wieczór jak potrzebuję, muszę nałożyć znowu trochę, żeby się nie świecić.
Paletka do konturowania rimmel - kupiłam ją teraz na promocji, bo szukałam jakiegoś dobrego bronzera. Wczoraj ją przetestowałam i na razie wydaje mi się, że jest w porządku.
Roświetlacz z lovely - z tego co widziałam mnóstwo Mirabelek go posiada, więc chyba nie muszę go opisywać i tego jak jest dobry :)
Pędzle - no tutaj nie mam się czym pochwalić, wszystkie są z rossmanna (beauty), ale w sumie spisują się dla mnie okej, więc może kiedyś pomyślę o jakichś lepszych :P Jeden już jest mocno zajechany, ale jeszcze do użytku.

Makijaż oczu:
Eyeliner wibo deep black - po kilku latach używania kredki chciałam w końcu nauczyć się robić kreski eyelinerem i to był mój pierwszy wybór, bo był tani. Już zużyłam kilka opakowań i też nie planuję go zmieniać :) głęboka czerń, trwały, nie rozmazuje się, łatwo się maluje kreski.
Tusz lovely curling pump up - mój ulubiony, używam od kilku lat. Tani i zawsze rzęsy wyglądają świetnie. Mam naturalnie długie i gęste, tylko niestety jasne. Kocham ten tusz i polecam go mocno :P
Kredka do brwi catrice - super odcień, dobrze się nią maluje, jest trwała i ma dobrą szczoteczkę :) To z nią nauczyłam się podkreślać dobrze swoje brwi, bo wcześniej tak średnio mi to wychodziło :D
Paletka do brwi catrice - już wiekowa trochę, nawet wszystko się starło już z opakowania :p Kiedyś jej używałam dużo, zanim odkryłam kredkę catrice, ale czasami jeszcze do niej wracam. Ma fajny dołączony pędzelek ze szczoteczką.
Cienie do powiek chanel ombre essentielle odcień 60 ivory - Dostałam dawno temu na 18-stkę i się zakochałam. Jasny złotawy kolor genialnie komponuje się z czernią kredki lub eyelinera. Na gwiazdkę dostałam kolejne opakowanie :) bardzo bardzo wydajne i trwałe. Używałam je kiedyś codziennie.
Cienie z inglota - dostałam od koleżanki, bo ona ich nie używała. Ja mało co ciemnych cieni używam i mam ich bardzo mało. Tego używam na jakieś większe imprezy.

Usta:
Pomadka nivea miód i mleko - moja ulubiona, używam jej od kilku lat. Bardzo dobrze nawilża.
Golden Rose - Velvet Matte Lipstick - kocham kocham kocham! Mam tylko jedną, ale to dlatego, że mam jeszcze inne, które muszę zużyć i wtedy kupię na pewno kolejną :) nie ma żadnych wad! :D
Golden Rose Longstay Liquid Matte Lipstick - tutaj podobnie j/w. Konsystencja jest bardzo zaskakująca. Na początku nabierając ją na usta jest mokra, a zaraz zasycha i jest matowa. Uwielbiam :)
Zanim odkryłam pomadki z Golden Rose kupiłam te:
Lovely creamy color- bardzo ją lubię. Ma śliczny różowy kolor, jest trwała. Nie wiem czy jest jeszcze dostępna .
Wibo eliksir - okropnie tandetne opakowanie, ale pomadka świetna :) Tutaj podobnie j/w, nie wiem czy jeszcze jest dostępna :/
Chyba coś z rimmela - starł się napis i nawet nie wiem co to jest xD Tak czy siak mam kolor jasno różowy, średnio napigmentowana, bardzo delikatna. Odpowiednia do delikatnego makijażu :)

Dłonie i paznokcie:
Rimmel Rita Ora - już dość długo kupuję i używam tylko tych lakierów. Piękne kolory, trwałe, fajnie się nakłada. Niestety robią się gęste dość szybko, dlatego nawet się jeszcze nie kończą, a ja muszę kupić nowy :( może kupię sobie coś do rozcieńczania lakierów.
Czarny lakier wibo - kupiłam go kiedyś w lidlu, bo akurat potrzebowałam czarnego lakieru, a nic sensownego nie mogłam znaleźć w rossmannie. Fajnie kryje, ale też się zrobił gęsty dość szybko i ciężko się maluje.
Krem do rąk cien sos - tani krem z lidla. Ma trochę ciężką i gęstą konsystencję, powoli się wchłania, ale dobrze nawilża. Jest okej. Wcześniej miałam krem z neutrogeny do dłoni i paznokci, ale trochę jest za drogi jak na skład, który nie jest jakiś nadzwyczajny :p

Demakijaż - zapomniałam umieścić tego na zdjęciu, a jest bardzo warte polecenia. Używam olejku słonecznikowego z internetowego sklepu biochemia urody. Stosuję go od kilku lat i jest genialny. Naturalny skład, fajny jest sposób jego używania, bo nie potrzeba do niego płatków kosmetycznych. Wystarczy nalać trochę na dłoń, dodać trochę wody, rozetrzeć w dłoniach i później już delikatnie masować twarz i oczy, później spłukać ciepłą wodą. Wszystko się dokładnie zmywa i na dodatek olejek bardzo dba o cerę :)

Uff ok, to wszystko :D Rozpisałam się jak nigdy tutaj. Jeszcze przydałoby się pokazać czego używam do pielęgnacji włosów, ale to może innym razem w osobnym wpisie :D

#pokazkosmetyczke
Pobierz lady_katarina - To ja też się pochwalę swoim zbiorem :) Wrzucam kosmetyki, których uż...
źródło: comment_27Tb0cmPgz0CSRwmXtFFvEhlTXJ076d9.jpg
  • 49
@lady_katarina: zasadnicze pytanie - czemu nie robić tego na bardziej tematycznych forach? wizaż czy nawet FB tematyczne mają ogromny potencjał, a nawet może pomogą znaleźć alternatywy. Sam wizaż traktowany jest poważnie, nawet marki cytują go w reklamach przy ocenie produktu.
@vasil: A dlaczego Ty na mirko udzielasz się pod tagiem np. grafika? Czemu nie pójdziesz na jakieś forum tematyczne odnośnie grafiki? Po co robisz tutaj wpisy na temat filmów? Idź na filmweb, super popularny portal przecież o filmach. Nie no, w sumie w ogóle nie rozumiem po co wchodzisz na mikrobloga. Zapisz się do rożnych grup na fb dopasowanych do Twoich zainteresowań i usuń konto. XD
Pobierz lady_katarina - @vasil: A dlaczego Ty na mirko udzielasz się pod tagiem np. grafika? ...
źródło: comment_CelgqrWlqPPTjbFunepF6IHdbLmrhKlA.jpg
@vasil: Wydaje mi się, że ideą tego portalu jest dzielenie się informacjami właśnie z użytkownikami wykopu a nie z ogólnym "randomowym" gronem ludzi (których nie znamy, np. FB). No dobra, na wykopie też się nie znamy (oczywiście są wyjątki poprzez wykoppiwa itd.), ale jest to własnie taka specyficzna grupa, tworzymy jedną, wielką, #!$%@?ą rodzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego by nie uczynić wykopu miejscem ciekawszym niż tylko
@SmallCaracan: mieć mogą, nikt nie broni, kwestia była w innej kwestii, co swoja droga pokazała rozowa, ze nie wiele rozni się od tych co spamuja ten tag. Po drugie - ten potral ciagle ma dwa problemy - wiarygodność, która tutaj nie ma zadnej wartosci, co prawie cały czas wychodzi, ale plusuje się to co ... fajnie brzmi, a nie jest prawdą. Drugą rzeczą, że jesli wrzuca się coś w miejce tak
@vasil a dlaczego trzeba pisac o #danielmagical na mikroBLOGu a nie wystarczy tylko na yt czy gdzie on tam te filmy wrzuca, a dlaczego na mikroBLOGU mozna pisac o samochodach, filmach, narzedziach, nawet modzie (byle meskiej), udzielac porad, polecac produkty...a o kosmetykach nie? MikroBLOG jest takim miejscem, gdzie mozna pisac o wszystkim, bo wymyslono na szczescie funkcjonalnosc #czarnolisto, a wizazu czesto nie da sie czytac przez poziom i jad cieknacy spod
@vasil: I co z tego, że jesteś na filmwebie od 10 lat? Ona też może być sobie na wizażu od 10, czy w związku z tym nie możecie udzielać się na wykopie w tagach o filmach lub kosmetykach?
Sam sobie przeczysz, dziewczynę wysyłasz na wizaż, bo przecież to nie serwis o kosmetykach, ale sam o filmach pisać możesz, mimo że to nie serwis o filmach?
A tak w ogóle, to zażyj
Pobierz Shyvana - @vasil: I co z tego, że jesteś na filmwebie od 10 lat? Ona też może być sob...
źródło: comment_E6t8qzMOAQEWvSiJUF6dtoYUPDOaBwIq.jpg
co swoja droga pokazała rozowa, ze nie wiele rozni się od tych co spamuja ten tag.


@vasil: Nie rozumiem dlaczego mi o tym piszesz, nie odniosłem się do tego w żadnym stopniu :P Ale masz rację, odpowiedziała tylko atakiem i nic poza tym.

Po drugie - ten potral ciagle ma dwa problemy - wiarygodność, która tutaj nie ma zadnej wartosci, co prawie cały czas wychodzi, ale plusuje się to co ...
nie możecie udzielać się na wykopie w tagach o filmach lub kosmetykach?


@Shyvana: a gdzie zabroniłem tego? pokaz mi gdzie? Bo chyba czytac nie umiesz

dziewczynę wysyłasz na wizaż,


@Shyvana: zadałem pytanie, a nie wysyłam, naucz sie czytac

A tak w ogóle, to zażyj sobie, może Ci ulży


@Shyvana: polecam wzajemnie, bo nadinterepteujesz to co pisze xD
Hmm? Przecież one nie piszą profesjonalnych recenzji, to tylko ich subiektywna opinia.


@SmallCaracan: to było w konekscie całego miejsca, skad wyszło pytanie

Tak, to jest śmieszne. Jeżeli różowe nie chcą, by niebieskie tu cokolwiek pisały to niech idą na forum dla nich przeznaczonych (np. właśnie wizaż). Ale raczej chodzi im o tych niebieskich, którzy spamują ten tag gównem.


@SmallCaracan: jak widac wyzej proste pytanie zamienia sie u rozowych w taki
@vasil: Ja Cię szanuję za ogólny content, ale w tym wątku po prostu się mylisz. A z kolei @Shyvana (której np. nie lubię za pewien pogląd) ma rację

I co z tego, że jesteś na filmwebie od 10 lat? Ona też może być sobie na wizażu od 10, czy w związku z tym nie możecie udzielać się na wykopie w tagach o filmach lub kosmetykach?

Sam sobie przeczysz, dziewczynę wysyłasz na
@PrytaFatalna: Wreszcie jakas odpowiedź, acz z tym rakiem to kwestia chyba po prostu kobiet.
Ja będąc dość blisko tematu branży derma i kosmetycznej, ale zarazem z boku (bo nie używam podkładów itp) widzę inny problem, przez to obseruje i zadaje pytania by wyciągać wnioski. Co ponownie obrazuje mi ten sam problem. RAk nawet tutaj przeszedł.
@vasil ja zawsze pisze, ale czasem troche po czasie :p

Alez ja sie dostosowuje i nie chcac czytac transmisji z igrzysk, meczu czy o remoncie u menela nie wcinam sie w tamte tagi i nie komentuje wyborow innych ludzi, nawet tylko "niewinnie" :p pytajac o sens. A co do Twojego "spytania" to zapytales, czemu nie na wizazu to Ci odpowiedzialam akurat bez ataku: bo to taki troche blog, gdzie kazdy pisze o
@vasil: Już dawno tu przeszedł, ponieważ wykop stał się miejscem odwiedzanym przez naprawdę sporą liczbę osób. Aczkolwiek w porównaniu do innych portali nadal trzyma jakiś poziom. To nie jest tylko kwestia kobiet, jak wchodzę na Facebooka czy Kurnik i mam styczność z randomowymi osobami z naszego społeczeństwa, nieważne jakiej płci to doznaję tych samych uczuć co przy wejściu na Wizaż. Do tego dochodzą błędy ortograficzne i językowe, tutaj nie ma tego