Wpis z mikrobloga

#grafika3d #grafikakomputerowa #kiciochpyta

Witajcie graficzne świry!
Ktoś ostatnio przedstawił mi pomysł programu telewizyjnego o grafice komputerowej. Bez żadnych szczegółów, mają być podstawy modelowania 3d i ciekawostki, formuła edukacyjna (a la prof. Zin), trochę rozrywkowa.

Co wy o tym myślicie? Ma takie coś rację bytu? Moim zdaniem nie bardzo. W dobie tutoriali na YT (Blender Guru), itd. każdy szuka informacji i uczy się na własną rękę, a dla widzów grafika 3d już nie jest żadną atrakcją.

Jak o tym usłyszałem, to od razu przypomniał mi się program Wirtul@ndia. Może pamiętacie? Zdziwiłem się jak dobrze jest opisany na wiki, i że ma nawet kanał na YT. No w każdym razie już nie jest produkowany, więc to też argument za tym, że takie coś, do tego w poważniejszej formie, w telewizji nie będzie miało dużej oglądalności.
shackup - #grafika3d #grafikakomputerowa #kiciochpyta 

Witajcie graficzne świry!
...

źródło: comment_jcKpBRWg8Magmxs57EOvY1kBCEOoWAUV.jpg

Pobierz
  • 2
@shackup: Tego typu program mógłby jak najbardziej mieć swoje miejsce, ale na Youtubie, gdzie najczęściej przesiaduje potencjalna widownia. Telewizja wśród młodych to już relikt, zwłaszcza dla osób, które lubią pogłębiać swoją wiedzę w wolnym czasie.