Wpis z mikrobloga

Witam szanownych kolegów i koleżanki.

Wczorajsza rozmowa z @Szarozielony zachęciła mnie, by spróbować zagrać w jakaś grę komputerową.
Kończę reorganizować swój sprzęt i pomyślałam sobie nieśmiało, że mogłabym w pograć coś nowego Nie śledzę mocno rynku gier, dlatego prosiłabym o pomoc.

Czego szukam? : Marzy mi się gra, w której można pograć z kimś czy to w domu czy online (najważniejszy punkt), dobrze by było dało się grać w nią tak jak zazwyczaj to robię siądę na godzinę-dwie i jakiś tydzień przerwy. Lubie takie gry gdzie mogę podejmować decyzje i na ich postawie są jakieś konsekwencję, co do świata to klimat fantasy mi odpowiada, albo każdy inny, który pozwoli się odrealnić od współczesności.

W co grałam (wymieniam listę wszystkich gier w które grałam/albo jeszcze nie skończyłam):


Budżet: Planowałam przeznaczyć około 50 złotych, mogłam bym go trochę zwiększyć, ale potrzebuje także myszki komputerowej i nie wiem jeszcze jaki będzie jej koszt. Ucieszyło by mnie gdyby dało się zamówić grę w pudełku.

Bardzo dziękuje za pomoc

#pcmasterrace
  • 19
@Srebrna_M jeżeli chodzi o gry sieciowe to wypróbuj Team Fortress 2
- Darmowa
- Pójdzie na każdym komputerze
- Zróżnicowane klasy postaci, bardzo sympatycznych postaci zresztą.
- Podszyta czarnym humorem
- Kładzie duży nacisk na współpracę między graczami
@GratisLPG: @Szarozielony: Dziękuje za odpowiedzi, zerknę na ten Team Fortress, wygląda jak strzelanina, ale taka przyjazna? Mam tylko dwa dodatkowe pytania:
1. Wymagania sprzętowe:
Ja rozumiem, że to tag pc master race i mój laptop na własną kartę graficzną, ale nie tak silną jak rekomendacje. Czy spełnienie minimalnych wymagań wystarczy?
"Do tej gry rekomendujemy
ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć:
@Srebrna_M: Mirek @GratisLPG: podrzucił bardzo fajne zestawienie. Jeżeli chodzi o "przyjazność": trzeba się nauczyć jak się gra każdą klasą. Są klasy mniej lub bardziej przyjazne początkującym. Od siebie tylko powiem żebyś nie zaczynała od Snajpera i Szpiega i próbowała pozostałych - nie wiem czy bardziej odpowiada Ci ofensywa czy wspieranie kolegów z drużyny.
@GratisLPG: @Szarozielony:
Sprawdzę, ale ja to raczej lubię trzymać się z boku jako wsparcie, mało agresywna jestem...

Zadam ostatnie pytanie patrząc na wymagania nie spełniam tylko dwóch rzeczy: mouse (to akurat nadrobie, już mam kandydata) oraz internet szerokopasmowy, mój jest radiowy i nie wiem jak sobie poradzi podczas intensywnej trójwymiarowej gry...
Zadam ostatnie pytanie patrząc na wymagania nie spełniam tylko dwóch rzeczy: mouse (to akurat nadrobie, już mam kandydata) oraz internet szerokopasmowy, mój jest radiowy i nie wiem jak sobie poradzi podczas intensywnej trójwymiarowej gry...


@Srebrna_M: Zainstaluj i sprawdź. Team Fortress 2 jest za darmo, więc nic nie tracisz. Takie rzeczy najlepiej sprawdzić w praktyce.
@klaniam: Dziękuje za linka. Martwi mnie tylko brak polskiej flagi, przy tym linku oraz to, że niestety nie będzie to w pudełku (jakoś nieprzyzwyczajona jestem do tych nośników elektronicznych, a i mój internet jest mało pobłażliwy, jeżeli chodzi o ściąganie dużych ilości danych).

Przejrzałam za to recenzje i jak na gre jednoosobową prezentuje się na prawde super :) Lekka, bezstresowa, nie ma strzelania, dużo dialogów. I like it :)