Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie.
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego auta.

* 90% jazda miejska.
* dynamiczny silnik bo nie chcę nudnego samochodu
* najlepiej benzyna z turbo
* Rocznik 2005+
* budżet powiedzmy, że do 30 000zł
* nie dołożę 100 000 i nie kupię czegoś lepszego #pdk

Wstępnie moją uwagę przykuły 3 auta:
1. Opel Astra H nadwozie GTC 1.6 lub 2.0 benzyna z turbo 180KM/200KM
2. Volkswagen Golf GTI 2.0 benzyna z turbo 200KM
3. Fiat Bravo 1.4 benzyna z turbo 150KM

Może macie znajomego z takim autem lub sami takim się poruszacie i coś na ich temat powiecie- dobrego lub złego. Ewentualnie zaproponujcie jakiś inny samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #mechanika
  • 37
  • Odpowiedz
@Cabajo: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak juz wybierzesz Mireczku, a wierzymy, że wybierzesz mądrze, to podbijaj śmiało na priv w sprawie ubezpieczenia, doradzimy i po znajomości postaramy się coś znaleźć :D
@szaremyszki : wszystko zależy od kierowcy i jego zniżek, wieku itd, samochody do siebie zbliżone parametrami :P
  • Odpowiedz
@trapist_e:

Wstępnie moją uwagę przykuły 3 auta


Po czym

Fiacik jak najbardziej, Giulietta też się łapie po wymagania


Po czym piszesz

przecież w mieście musisz do tych przepisowych 50km/h rozpędzić się w 1,7sek, inaczej jest


XDDDD, wcale nie pomogłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tutaj adres do dobrego optyka
  • Odpowiedz
@trapist_e: choćby po to, żeby mieć komfort psychiczny. A po co baby w SUVach jeżdżą, i to same? Nie Twoje pieniądze, nie Twój wybór. Jak ktoś się pyta o poradę o mocne auto to nie dajesz mu dla przykładu kolarzówki. Już #!$%@? mnie ta mentalność: "A po co ci miljon kuni, kup se coś co ma 50"
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: nie po co miljon koni, tylko po co miljon koni do miasta..
Zreszta, racja, jak ma pieniądze, niech kupuje sobie nawet odrzutowiec. Mój błąd. Już smaruje dupę maścią..
  • Odpowiedz
@trapist_e: Nie straszne mi koszty paliwa więc czemu mam się ograniczać do małej mocy. Na trasie jak jeździłem fordem mk4 ojca (150KM, benzyna) i musiałem redukować do 3 biegu żeby wyprzedzić to mnie #!$%@? strzelała. Po prostu lubię dynamiczną jazdę, bez naginania przepisów drogowych.

Przykład : wyprzedź płynnie, szybko i bezpiecznie auto na drodze mając 90KM i taka sama sytuacja w aucie o mocy 200KM. Dla mnie kolosalna różnica i chociażby
  • Odpowiedz
@Cabajo: ty nie szukaj auta +150KM tylko cos co ma konkretne niutony. Benzyna przeciez ma liniowy przyrost wiec zanim sie wkreci to juz jest po zawodach. Celuj w napompowanego diesla ktory ci da katapulte przy kazdym puszczeniu sprzegla
  • Odpowiedz
@HateAccount: doczytales ze ma byc dynamicznie ? W starym testamencie jest zapisane ze diesla sie kupuje na trasy BO TAK JEST EKONOMICZNIEJ , ale op chce dynamicznie a nic mu nie da takiego kicka jak dobrze spompowany dizel .
  • Odpowiedz