Wpis z mikrobloga

#elektronika #arduino
Da się za pomocą arduino zrobić efekt migających światel pasa startowego? Np. wygaszanie na 200ms w sekwencji.
Rozwiązanie z podłączaniem każdej anody do innego pinu arduino mnie nie satysfakcjonuje, wolałbym to zrobić na jednej szynie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przech: @Stary_Benek: @nicniezgrublem: pasek led odpada, bo przewody chcę poprowadzić w szczelinach w kostce.
Wyszło mi 32 metry = 32 diody. Jednak zdecyduję się na arduino i rejestr przesuwny. Ale będę miał zajebisty podjazd :3
Tylko jak ja upcham te 32 przewody.
Jako przewodu planuję użyć kabla telefonicznego - oczywiście rozdzielić go na czynniki pierwsze czyli żyły.
  • Odpowiedz
@Kotel_: nie za cienkie takie przewody? :)

jeżeli 32 przewody to problem, możesz sterować "matrycowo". wtedy wystarczy ze 12-13 przewodów, ale trzeba by chyba zaangażować więcej pinów z arduino.
  • Odpowiedz
@Kotel_ i sa tez diody ws2812 pojedynczo w kwadratowych plaskich obudowach. Ja sie bawilem ws i mam pare rzeczy z tym i wiem ze to banalne. Z rejestrem nigdy nic nie robilem i nawet nie wiem jak to sie obsluguje
  • Odpowiedz
@Kotel_: Tylko musisz poczytać bo mogą być rożne rodzaje, akurat ten podlinkowany ( tak przynajmniej mówi opis na stronie) steruje się tak samo jako ws2812 tylko kolory są w inne kolejności ( trzeba uwzględnić w programie).
Jak będą jakieś postępy w pracy to wołaj :)
  • Odpowiedz