Wpis z mikrobloga

Zaczynamy od pielęgnacji bo podstawą udanego makijażu jest zadbana cera. Dodam ze mam skore mieszana z przetłuszczającą się strefą T i skłonnością do przesuszania.

Podstawowa pielęgnacja:

Do mycia oczu Garnier płyn micelarny 3w1 do skóry wrażliwej uważam ze to najlepszy płyn micelarny dostępny w drogeriach, nie podrażnia oczu nie przesusza i ładnie domywa wszystkie kosmetyki z oczu, dostępny w dużych pojemnościach przez co mega wydajny.

Do mycia twarzy używam żelu myjącego Golden Snail z firmy Skin 79, bardzo wydajny ładnie zmywa makijaż, lekko ściąga skórę.

Później używam toniku Clarins Lotion Tonique usuwa uczucie ściągnięcia z twarzy, daje delikatne uczucie nawilżenia jest świetna baza pod dalsze kroki pielęgnacji.

Khiel's Midnight Recovery jest to mieszanka olejków do różnych typów cery, jest to jeden z tych bardziej "suchych" olejków nie ma uczucia tłustej twarzy, odkąd go używam nie mam problemów z większymi wypryskami a wcześniej przed okresem zawsze się pojawiały ogólnie mam wrażenie ze cera jest pięknie wyrównana, no i jest pieruńsko wydajny bo wystarczą już 4 krople na całą twarz.

Na noc używam dodatkowo Krem Bielenda Glicol + vit C wersja na noc ,krem bardzo przyjemny przyjemnie nawilża, jeden z tych bardziej treściwych, sprawdzi się również do skory trochę bardziej dojrzałej, nie wiem jak ze skórą wrażliwą bo w składzie jest 2% kwas który pomaga w mikrozłuszczaniu u mnie nie wywołuje żadnych zaczerwienień a skóra rano jest przyjemnie nawilżona a koloryt wyrównany, a co mojej skory kwasy sprawdzają się bardzo dobrze.

Do buteleczki po utrwalaczu z inglota mam przelaną czysta wodę różną- koi i pięknie pachnie taki bonus do pielęgnacji

Maseczki:

Przede wszystkim mój faworyt do skór tłustych mieszanych i problematycznych czyli Sephora Mud Mask to moje 3 opakowanie i na pewno kupię kolejne, rewelacyjne oczyszcza i matowi skore ja zawsze przetrzymuje czas trzymania jej na twarzy bo im dłużej trzymam tym efekty są lepsze uwielbiam, tylko nie można przesadzić z częstotliwością bo może przesuszać i zawsze po niej lepiej nałożyć krem

Maski w płacie - miałam już pare firm i wszystkie mi się sprawdziły najbardziej lubię z holika holika i skin 79, wszystkie super nawilżają i zawsze po takiej maseczce czuje się jakby moja skóra dosłownej odżyła

Skin 79 rose mask maseczka na noc, czasem jak czuje ze moja skóra potrzebuje czegoś więcej nakładam dość gruba warstwa jest dość wodnista i tłusta

Skin 79 golden snail gel eye patch super nawilżają skore pod oczami, łatwa aplikacja trzeba uważać żeby nie podjechać zbyt blisko oka bo przynajmniej mnie trochę szczypie

Korund kosmetyczny to bardzo drobny pyłek peelingujacy używam go zamiast sklepowych peelingów miesza się go z olejkiem lub dowolna emulsja żadnym sklepowym nie osiągam efektu tak gładkiej skory taka saszetka starczy na ładne kilka lat bo używa się go odrobine

Ziaja lano maść- nie ma nic lepszego na suche usta niż to cudeńko

Na powieki nakładam czyste masło shea bo mam skore atopową i tylko to mi pomaga

Wyszło obszernie ale można było sie spodziewać #pokazkosmetyczke #pielegnacja #kosmetyki #mirabelkipolecajo
Royal_Z - Zaczynamy od pielęgnacji bo podstawą udanego makijażu jest zadbana cera. Do...

źródło: comment_zo55WX7xc9fSa1wqhMYt1UXTgmJVV3WH.jpg

Pobierz
  • 26
@EndlessDream: zwracam uwagę na składy wiec to działa tylko na plus, maseczki robię około 2 razy w tygodniu a mój cały codzienny "rytuał" to przede wszystkim dokładne oczyszczanie a tak to tonik serum i krem :D skóra reaguje bardzo dobrze wiec chyba jest odpowiednio :D
@Royal_Z: bo ja to tylko żel miceklarny, płyn micel, czasem czarne mydło, peellinguje gąbka konjac i smaruję albo maslem shea lub olejem z nasion bawełny. Kremy 8 składnikowe co najwyzej (melisa) i to rzadko.
@camerondiaz: mi bardzo odpowiada bo naprawdę czuje różnice w nawilżeniu niby mały krok a przynajmniej u mnie sprawdza się fajnie, zazwyczaj stosuje go tak ze biorę pompkę na rękę i rozprowadzam na twarz
@Royal_Z ja mam problem ze skórą... Przez jednego dermatologa i maść jaką mi dała miałam poparzoną twarz i teraz nawet Nivea mnie parzy.... To sprawiło że przestałam ufać lekarzą... Teraz byłam znowu i dostałam antybiotyk i płyn wysuszający, jeszcze twarz myję mydłem z nano srebrem i używam jeszcze aloesu... Jakieś porady na suchą skórę?