Wpis z mikrobloga

Witamy, oto wielce oczekiwane kary za R4 @ Monza:

@Mak0wi3c - 2 Ostrzeżenia i 2PK = -4 pozycje
@zlymudzyn - 1 Przewinienie i 4PK = -6 pozycji - łącznie 7pk
@PremiumMoto_pl - 1 Ostrzeżenie i 2PK = -2 pozycje
@RealAKP - 1pk
@czaksniff - 3 Przewinienia i 1 Ostrzeżenia i 10pk = 2DQ - DQ z R4 oraz R6
@DrQ - 1 Ostrzeżenie i 1PK = -2 pozycje - łącznie 3pk
@koolexe - 3 Ostrzeżenie i 3PK = 1 Przewinienie = -6 pozycji
@Bayer - 1 Ostrzeżenie i 2PK = -2 pozycje
@Wuza1337 - 1 Przewinienie i 3PK = -6 pozycji
@VR46 - 1 Przewinienie i 5PK = -6 pozycji
@DFGT - 1 Przewinienie 4PK = -6 pozycji
@dj_sasek - 1pk
@iso9001 - 2 Ostrzeżenia i 2PK = -4 pozycje - łącznie 9pk
@zabaracer - 1pk
@Ozor - 1 Ostrzeżenie i 2PK = -2 pozycje
saint83 - 2 Przewinienie i 2PK = -12 pozycji
@pacbox - 1 Przewinienie i 1 Ostrzeżenie i 2PK = -8 pozycji - łącznie 6pk
@Mokrysedes - 1 Przewinienie i 1 PK = -6 pozycji
@KYCu - 1pk
@pajhiwo - 1pk
@makumba88 - 3 Przewinienia = DQ z R4
@Rafal_Baster - 1 Ostrzeżenie i 2PK = -2 pozycje
@Chakumaru - 1 Ostrzeżenie i 2PK = -2 pozycje
@valencianista - 2 Przewinienia i 4PK = -12 pozycji
@Daniel_S - 1pk
@michaelsz - 1 Ostrzeżenie i 2PK = -2 pozycje
@jedi87pl - 1 Przewinienie i 2PK = -6 pozycji

Szczegóły TUTAJ

#acleague
ACLeague - Witamy, oto wielce oczekiwane kary za R4 @ Monza:

@Mak0wi3c - 2 Ostrzeż...

źródło: comment_feTWPbNEMSkJn0aMjm4vOm7f0LXQIai0.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@TheSznikers: od tego jest PLP więc nie kumam komentarza.

@snsv: pozwól, że odpowiem cytatem z wcześniej: >

. @snsv: spodziewałem się, że on pojedzie po zewnętrznej po tym jak go wyrzuci tam (i tam gdzie jest racing line) więc ściąłem do wewnętrznej,


nie zgłaszam do ponownego rozpatrzenia bo to i tak gówno daje, wasza racja jest najwajsza. Ja pokutuję za stłuczki z zeszłego sezonu, bo jako rookie naodwalałem, a
  • Odpowiedz
@valencianista: zdecyduj się na jedną wersję bo się plączesz. Pojechałeś linią wyścigową, a na wewnętrzną zjechałeś już jak Daniel_S był dopiero na apexie. Leciałeś mega ryzykownie, nie odpuszczając gazu nawet na chwilę. To jest sytuacja niewybaczalna. Ostatnio @LKRISS też się z nami nie zgadzał i przekazał swoją sytuację do kolegów z simracing.pl i oni ocenili identycznie jak my. Jestem pewny, że tą sytuację również by ocenili w ten sam sposób co
  • Odpowiedz
@snsv: w którym momencie się plączę? Moja jest jedna wersja: on jedzie lewą i przyśpiesza więc spodziewam się, że dalej pojedzie racing line bo nie da tak zacieśnić zakrętu. Wyrzuca go na środek więc zgodnie z moimi przewidywaniami. Dalej spodziewam się, że poleci do prawej, a ja go objadę spokojnie lewą. On daje do lewej będąc dużo wolniejszym na wyjściu zakrętu i zajeżdża mi drogę.

Owszem dało się uniknąć, gdyby nie
  • Odpowiedz
@valencianista: W tym wypadku siebie sam ukarałeś akurat bo wina nie jest po stronie @snsv akurat. Ja bym sklasyfikował to jako RI, chyba że kolega @snsv też ucierpiał to wtedy Twoja kara byłaby jak najbardziej zasłużona.

Teraz wytłumaczę dlaczego - @snsv jechał bardzo wolno i oczywistym była różnica prędkości. Rozumiem presję widoczną w tylnym lusterku, ale to TY powinieneś zachować szczególną ostrożność. @snsv podjął słuszną decyzję o zwolnieniu racing line dla
  • Odpowiedz
@valencianista: W takiej sytuacji wystarczyło by żebyś odpuścił widząc przed sobą zawodnika i by nie było problemu.
Wydaje mi się że wyprzedzając trzeba zachować szczególną ostrożność i uważać na tych przed sobą, którzy nie mają obowiązku cię puścić. Jako bezstronny obserwator uważam że wina leży po stronie @valencianista
  • Odpowiedz
@Mokrysedes: @Ozor: : okej, przyjmijmy, że #!$%@?łem bo zajeżdżanie komuś drogi jest okej, a ja pownienem odpuścić i dać się wyprzedzić tym z tyłu bo ktoś przede mna wypadł z zakrętu.

Pozstaje mi tylko żałować, że nie zgłosiłem incydentu z ostatniego okrążenia, który kosztował mnie dwie pozycje i punkt karny (za #!$%@? powrót, nie dyskutuje z tym bo prawidłowa kara) sam potraktowałem jako RI bo to była po prostu ostra
  • Odpowiedz
@ACLeague @TheSznikers @snsv Ja bym chciał się odwołać od kary przesunięcia na mecie w tym wyścigu.
Kara powinna była być przyznana na Spa, a to że tamtego wyścigu nie ukończyłem niczego nie zmienia. W regulaminie nie ma ani słowa o tym, że brak możliwości wyegzekwowania kary w danym wyścigu przenosi tę karę na następny.

Po to też są właśnie punkty karne, żeby kara ciążyła na kimś pomimo nieukończenia wyścigu, w którym karę
  • Odpowiedz
bo zajeżdżanie komuś drogi jest okej


@valencianista: Nie jest okej, ale @Daniel_S pojechał tak jak powinien - zostawił racing line wolne dla jadących szybciej. Z jego punktu widzenia to jest najlepsza opcja żeby nie spowolnić stawki jadącej za nim i zminimalizować zagrożenie. Widziałeś co się dzieje z przodu, że jest zagrożenie i zaraz będzie wylotówka z Ascari ale dalej gnałeś jakby nic tam nie było i masz pretensje bo ktoś jedzie
  • Odpowiedz
@valencianista: Daniel miał do wyboru dwie opcje:
Albo pojechać tak jak pojechał zostawiając mnóstwo miejsca po prawej (czyli jechał tak jakbyście się ścigali bok w bok)
Albo przejechać całą szerokością toru modląc się, że nie przyjdzie Ci do głowy wyprzedzać go w tym zakręcie, albo tuż za nim xD

Wybrał pierwszą opcję, która jak dla mnie była słuszna, Ty pojechałęś tam bardzo ryzykownie. Powinieneś wcześniej nieco odpuścić, żeby nie stracić prędkości
  • Odpowiedz
@snsv: to daj gifa z jego auta, zobaczymy czy widać mnie w lustarkach i czy skręca mocniej kierownicą w lewo. Dla mnie to jest zajechanie drogi.

A Kolexe kto zasłaniał stojącego itsnotme? Nie chcę zmiany ich kar w górę, chcę wyjaśnienia tylko swojej.

@Mokrysedes: przeczytaj jeszcze raz o co mam pretensje, o zajechanie drogi, a nie o jechanie wolniej. Nie trzeba przecież za wszelką cenę zostawić racing line, trzeba zostawić
  • Odpowiedz
@valencianista: Z całym szacunkiem, ale w tym gifie widać wyraźnie, że ani nie obierasz szerokiej, ani ciasnej linii wyścigowej. Nie robisz w zasadzie nic, żeby ominąć Daniela. Równie dobrze mógłby rzucić monetą i wylosować sobie gdzie Ty pojedziesz. Gaz masz wciśnięty w podłogę w zasadzie do samego uderzenia. Wyraźnie widać też, że nie miałbyś tego problemu i mógłbyś kompletnie bez przeszkód (utrzymując nawet prędkość) wyprzedzić Daniela po wewnętrznej, gdybyś tylko pojechał
  • Odpowiedz
@valencianista: Wiem o co Ci chodzi i tak uważam że Daniel postąpił słusznie a Ty nie. Zresztą nie ja jeden zgadzam się z oficjalnym stanowiskiem sędziów ale Ty dalej uważasz to za atak na swoją osobę i że Twoje ma być na wierzchu.

Pamiętaj że nie jesteś sam na torze i nie jesteś pępkiem świata że każdy będzie Ci zjeżdżał z drogi jak tylko się pojawisz. Zreflektuj czasem co robisz na
  • Odpowiedz
@valencianista: sytuacja DRQ i Kolexxe, kolexxe jedzie z przodu drq tuz za nim, kolexxe w sotaniej chwili unika itsnotme (bez kontaktu) drq zauwaza go metr przed maska, nic nie mogl zrobic. Ty widzisz doskonale co się dzieje, nie podejmujesz żadnej próby uniknięcia kontaktu. Dlatego koledzy dostali Ostrzezenia a ty przewinienie.
  • Odpowiedz