Wpis z mikrobloga

Mircy, jakiego lekkiego frameworka użyć dla prostej strony w której będzie tylko zarządzanie treścią (tworzenie podstron z treścią markdown), jakiś upload zdjęć do galerii, no i logowanie. Nie chcę do tego uruchamiać specjalnie Symfony, CodeIgniter i czy innych kobył. #webdev #php
  • 20
@danoxide: Symfony. To nie żadna kobyła, tylko zbiór komponentów. Nikt nie każe Ci używać wszystkich komponentów, a to z czego zrezygnujesz zawadzać Ci nie będzie.

Weźmiesz jakiegoś Lumena/Silexa/Slima i zaraz będziesz pytać jak zrobić/zintegrować wszystko po kolei, co normalnie masz zrobione w Symfony. W tym wygodna obsługa uploadu plików, szablony widoków, autentykacja/autoryzacja, warstwa bazy danych i inne. A przy paru dodatkowych bundle'ach pewnie większość tego, co chcesz zrobić. Do tego zaznaczam,
@zakopiak: front będzie najprawdopodobniej renderowany w twigu, backend to zwykłe logowanie do panelu, w którym będzie możliwość dodawania zdjęć do galerii, tworzenie nowej podstrony z treścią markdown, więc mało tego.
@Jurigag: Mam tyle samo na ten moment, bo nie potrzebuję więcej.
Oczywiście, że moje przebicie było dla żartu bo to nie ma sensu.

Czarów nie ma. Trochę szybciej Ci się wykonuje kod frameworka i tyle (nie 10x szybciej), ale to jest mniejszość operacji. Reszta kodu jest tak samo.

Tyle, że Phalconowi brakuje wielu rzeczy oraz jest nieelastyczny. (Let the flame war begin ]:-> )
nie 10x szybciej


@zakopiak: 10x szybciej dokładnie, zobacz sobie benchmarki :) korzystam z symfony i phalcona i niczego mi nie brakuje w phalconie, 90% tego co mam w symfony mam w phalconie no i spoko a przy okazji wydajność samego kodu około 10x szybsza, poza tym nie chce mi się bawić w ten shitshtorm i udowadniać, masz na sieci benchmarki, po prostu sobie sprawdź i tyle symfony około 10x wolniejszy