Wpis z mikrobloga

Poproszę Was Mirki o poradę. Szukam dobrych karcianek, które świetnie spisywać się będą przy opcji gry we dwie osoby. Maksymalna ilość graczy nie jest istotna. Ważne jest dla mnie, żeby to były gry szybkie, partia powinna zajmować ~20 minut, jednak nie chodzi mi tutaj o gry imprezowe.
Obecnie z tego typu gier mam "Poprzez wieki" oraz "List miłosny".
Macie jakieś propozycje?

#karcianki #grykarciane #grybezpradu #grydladwojga
  • 16
@MatisBey: Dzięki. 7 cudów wygląda świetnie, chociaż to bardziej taka planszówka mini niż karcianka. Ale i ją rozważę :) Co do Splendoru to niby czytam pozytywne opinie, ale jakoś nie do końca do mnie jeszcze trafia...Ale jej nie odrzucam i pomyślę o niej. Jeszcze raz dzięki za propozycje.
@rzeznikmocy: Race for the Galaxy - tutaj przewidywany czas gry to od 30 do 60 minut, więc nawet jeśli jest dobra, to
@kali84: powtórzę wymieniony już Schotten Totten - szybki, niebanalny i dwuosobowy, najlepiej wpisuje się w wymagania.
Waleczne piksele zajmą ciut więcej, szczególnie na początku. Z czasem znajomość kart przyśpieszy rozgrywkę.
Patchwork to jakieś 30 minut, ale jeśli ktoś nie przesadza z ilością rozkminiania to powinno być mniej.
Poza tym szybkie dwuosobówki to logiczne gry, np. z serii Gigamic - sam posiadam z ich tytułów Quoridor, ciekawe jest też np. Quixo. Ale
@Kasiul3k: Shotten Totten - jak wyżej. Władca pierścieni - kluczowym jest dla mnie, żeby gra nie trwałą dłużej niż 30 minut. 7 smoków - zapomniałem o niej, mam ją w swojej kolekcji :) Dzięki za podpowiedzi.

@Taiffun: Shotten Totten - jak wyżej. W Kameleonie przewidywany czas gry to 40 minut, także raczej odpuszczę, podobnie z pikselami, ma być max 30 minut od razu :)
Natomiast pozostałe propozycje, mimo iż nie
@kali84 30 minut w patchworku jest trafione moim zdaniem, z szansą na delikatny +. Kameleon natomiast na pudle 30 ale mam wrażenie że nigdy tyle nie zajął, nawet z tlumaczeniem.