Wpis z mikrobloga

Mirki - mam problem z jedną xperią z1c. Telefon rozładowuje się gdy pokazywany stan baterii jest w granicach 40-60% (po prostu schodzi z tych 40% do 0 i pojawia się komunikat o rozładowanej baterii) - ewidentnie uszkodzenie baterii. Telefon ma niecałe 2lata, więc jest jeszcze na gwarancji. Patrzałem w kartę gwarancyjną i nie widzę żadnych obostrzeń, żeby na baterie okres gwarancji był krótszy (jest oczywiście wspomniane, że bateria z czasem traci swoją żywotność i trzyma krócej - to oczywiste, ale to jednak inny problem...) - myślicie, ze jest szansa na naprawę tego na gwarancji? gdzie powinienem uderzyć - bezpośrednio do sony, czy do t-mobile (od nich dostałem telefon)?

Dodam jeszcze, że bateria w tym modelu jest "niewymienialna", a sam telefon był wzięty na firmę (nie wiem czy nie ma to znaczenia przy reklamacjach...)

#telefony #android #sony #xperia
  • 11
  • Odpowiedz
@mkay1: jak telefon brany na firmę to przeważnie okres gwarancji jest skrócony do 1. roku. Poza tym producenci dają zawsze tylko 6 msc gwarancji na baterię.
  • Odpowiedz
@manikcs, @GratisLPG: szczerze mówiąc nie wiem;/ w samej karcie gwarancyjnej nie widzę nic o skróceniu czasu, natomiast pewnie musiałbym przewertować jeszcze tomy załączników;/
  • Odpowiedz
Jeżeli brany telefon w sieci telekomunikacyjnej to zanieś na gwarancje niech wyślą na serwis i wystawia kosztorys wymiany baterii. Bateria wraz z wymiana powinna kosztować w granicach 150 zł i telefon nie traci gwarancji plus masz pewność iż zostanie sklejony jak należy.
  • Odpowiedz
@kargo89: http://www.my-mobile.pl/index.php/2014/04/13/niewymienna-bateria-telefonow-ma-tylko-roczna-gwarancje/
Oraz cytat z gwarancji: http://www-support-downloads.sonymobile.com/common/warranty_phones_PL_24_5.pdf

Produkt zachowuje ważność przez okres dwóch (2) lat od daty pierwszego zakupu w przypadku urządzenia przenośnego oraz przez okres jednego (1) roku od daty zakupu w przypadku wszystkich oryginalnych akcesoriów (takich jak bateria, ładowarka, zestaw głośnomówiący), które mogą być dostarczone razem z urządzeniem.
  • Odpowiedz
@mkay1: Tak jak wyżej ktoś mówi. Niewymienialna bateria w telefonach Sony jest traktowana tak jak inne części telefonu. Ma 2 lata gwarancji jak telefon. Wymienialna bateria ma 1 rok gwarancji.
  • Odpowiedz
@Adrian77 nie neguje ale źródła tej informacji nie mogę znaleźć ;)

@mkay1 pamiętaj jeśli sony uzna, że telefon nie podlega naprawie gwarancyjnej musisz im zapłacić 59 zł za wydanie telefonu.
  • Odpowiedz
@manikcs: Raczej jeśli już nie ma gwarancji. Jeśli ma gwarancję, ale np. nie zgodzi się na naprawę płatną z powodu mechanicznego uszkodzenia, to za pierwszym razem nie płaci.
  • Odpowiedz