Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, wychodzę z pytaniem do osób, którzy znają się na programowaniu. Mianowicie jacy programiści zarabiają najwięcej? Którzy zarabiają więcej od innych, i dlaczego? Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 36
  • Odpowiedz
@Papsik: Gdzie się używa Lua? To zdaje się, że stosunkowo nowość.
@paprok: z jednej strony nisza i ciężko cobolowca zastąpić, a z drugiej strony: no właśnie, nisza. Masz jakieś informacje o zarobkach w porównaniu do typowej korpojavy?
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: nie. ale gdzieś czytałem (chyba tu) że był jeden typ w firmie na Europę Wschodnią od ogarniania na mainframe (nie pamiętam dokładnie czy Cobol, czy Fortran). teraz wyobraź sobie pożar dupy, jak taki ktoś mówi "odchodzę". a Java? wszyscy w tym piszą.
  • Odpowiedz
@paprok: Fortran jest nadal dość szeroko używany, zdarza mi się w nim coś dłubać albo przepisywać na C. Cobol chyba faktycznie rzadko, bo on od początku miał specyficzną niszę w bankowości (podobnie jak mainframe), a teraz jeszcze pogłębioną przez wiekowość języka :)
  • Odpowiedz
@paprok nieprawda, no chyba że masz kilkadziesiąt lat doświadczenia

@wonsz_smieszek korpo często oferuje studentom na początku szkolenie które nuczy ich programować w cobolu lub innym starciu. Przez co stawki nie są duze

@PomrukOdbytu z tego co ja obserwuje dobrze jest zainwestować w chmure. Dużo firm o tym myśli, część z nich będzie migrowac się (co nie zawsze ma sens) a przy tym jest od cholery roboty a malo osób jest faktycznie kompetentna
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek po to aby mieć stabilne zatrudnienie w zespole i żeby nie było takiej sytuacji że ktoś rzuca papierami i trzeba mu płacić złotem żeby został. Czasemi na pracuj.pl są takie oferty skierowane do studentów, niedawno ktoś pisał o tym na mirko, zaraz znajdę
  • Odpowiedz