Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zostałem poproszony o bycie chrzestnym (bliska rodzina). Jako że pomimo wieku jestem ułomny społecznie bo #przegryw chce spytać tu obecnych z czym to się będzie wiązało?
Rozumiem że tam na komunie, bierzmowanie i 18stke trzeba wysupłać trochę więcej hajsów niż reszta ludzi ale co jeszcze? Są jakieś zwyczaje o których nie wiem? Pamiętam że jak siostra została chrzestną to zaraz po urodzinach dziecka i w sumie potem ciągle jeździła do tego dziecka, kupowała jakieś ubrania itp.

Weźcie mnie wychowajcie społecznie bo nic nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może #rozowepaski coś powiedzą?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: chrzestny ma za zadanie dawać dziecku przykład życia sakramentalnego zgodnego z wytycznymi KK, pomoc wychować dziecko w wierze, a gdyby cos się stalo rodzicom - zadbać o wychowanie dziecka w wierze.

Nie powinno chodzić tu o prezenty. Chrzest to sakrament, uroczystość religijna i duchowy wymiar ma też przede wszystkim rola chrzestnego.

Dobrym wujkiem można być i bez bycia chrzestnym, wiec jeśli nie czujesz się na siłach podolac temu zadaniu, odmow.