Wpis z mikrobloga

#wyhodujsobiechilli #chili #chilihead #domowyogrod

Przesadziłem 24 największe rośliny do większych donic, 12 habanero, 4 pepperoni i 8 cayenne- pomiędzy duże donice upchałem jeszcze 14 kubków z roślinami które były najwieksze z pozostałych, a resztę wystawiłem na lokalnym portalu ogłoszeniowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na dno donic trafiły kamienie jako drenaż, później mała warstwa ziemi kwiatowej, dalej naokoło rośliny warstwa "lepszej", drogiej ziemi ze wspomagaczami a na wierzch znów taniocha ( ͡° ͜ʖ ͡°) To wszystko podlałem wodą z nawozem do cytrusów no i zobaczymy, co to będzie. Światła podniesione do góry po raz kolejny, jeszcze ze 2 tygodnie i będę musiał eksmitować rośliny z tego grow boxa, albo wystawić go na zewnątrz i zdemontować oświetlenie (jak pogoda dopisze, a pewnie tak nie będzie) ;)
Triplesix - #wyhodujsobiechilli #chili #chilihead #domowyogrod

Przesadziłem 24 najwi...

źródło: comment_DHzF4kdprFUu4u7SvaGWhekR4lAgoXL0.jpg

Pobierz
  • 7
@Triplesix: pewnie juz Cie o to pytali ale zaryzykuje. Jaki jest koszt takiego oswietlenia, cena doswietlania i jakie sa Twoje obserwacje dot efektow tego? Rozumiem, ze roslinki dostaja tylko takie swiatlo?
@gizmo930: duże lampy 15W po około 70 zł/szt, mała z zeszłego roku chyba za jakieś 25 zł. Efekty są moim zdaniem rewelacyjne, rośliny nie mają wcale słońca tylko sztuczne światło, doświetlane w trybie 17/7h rosną mocne i zwarte.
@Triplesix Cześć. Posadzilem ostatnio kilkanaście roślinek chili. Dzisiaj zauważyłem, że większość zarzuciła pierwszą parę liści (liscienie?). Po prostu odpadły i są żółte. Czy to normalne?