Wpis z mikrobloga

@Filozof_Marian: Witam Mirków i Mirabelki w tym świątecznym okresie. Jak to mówią "Święta, święta i... czas na format". Z racji tego, ze muszę przeprowadzić format na moim komputerze (wgrany będzie windows 7), chciałbym się dowiedzieć jakie programy warto zainstalować na starcie, tak żeby miło się korzystało a żeby nie obciążały komputera (optymalizacja, antywirus, program który sam wykryje i naprawi sterowniki?), Program do odtwarzania filmów (ważne żeby odtwarzał też format .avi i na pewno nie AllPlayer), coś do muzyki, nie musi być nic mocno zaawansowanego(tak, żeby się dało zdefiniować kilka playlist). Dodatkowo jaką aktualnie przeglądarkę polecacie (korzystałem kiedyś z Mozilla, ale ostatnio google chrome, ale on strasznie obciąża procesor). Za komentarze typu "Poszukaj w google" podziękuje, z racji tego, że pytam Was, co ma google do powiedzenia już sprawdzałem. Z góry dziękuje za jakieś wskazówki.
#it #komputery #windows
Do czego jest poniższy tag, bo może nie potrzebnie go używam?
#pcmasterrace
  • 7
@poji:

antywirus -> olej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niby jest, ale czasem się zdarzy, ze się czegoś nie przyuważy i później jest problem

sterowniki -> windows update

Ma spory problem ze sterownikami, nie wyszukuje wszystkich
@Filozof_Marian nod32 a klucz znajdziesz w sieci. Chrome, bestplayer + kodeki, napi, foobar, 7zip. Sterowniki Windows update znajdzie. Korzystałem trochę z auslogic boostspeed do optymalizacji Ale można się bez niego obejsc. Czyscilem nim rejestr i dyski porzadkowalem.
@Filozof_Marian:

Ma spory problem ze sterownikami, nie wyszukuje wszystkich


Device maanger -> inndentyfikator wystąpienia sprzętu -> szukasz w internecie tych wszystkich pci ven10ec&dev8168&cc_0200

Niby jest, ale czasem się zdarzy, ze się czegoś nie przyuważy i później jest problem


Ale jest szybciej / mniej zasobów zajętych (ʘʘ)