Wpis z mikrobloga

@sylw1905: niedużego domu? Chcesz w dzisiejszych czasach, gdzie ludzie są zabiegani, zapracowani zdać się wyłącznie na kominek? Kominek jest dobrą alternatywą, gdy masz inne źródło ciepła ( np kocioł gazowy ). Taka jest moja opinia. Koszta kominka, to w zależności jaki kominek ( co komu się podoba ) Rozumiem, że instalacja C.O. również do zrobienia? Podaj liczbę grzejników.
@Serv_HVAC: to nie rozwiązanie dla mnie,lecz dla mojej Mamy, która mieszka sama. tak instalacja CO do zrobienia, trzy grzejniki pokojowe, jeden mniejszy w ganku i łazienkowy, myślałem o wkladzie, który można zabudowac i widoczna jest tylko szyba, do tej pory ogrzewanie jest z kozy, plus łazienka elektrycznie.
@sylw1905: Może taka pieco-kuchenka? ( kuchnia węglowa ) Fajnie to wygląda, na dodatek praktyczne i wrzucisz też węgla, ale czujnik czadu obowiązkowo dla bezpieczeństwa :) Tak mała instalacja grzejnikowa to koszt około 3tys złotych plus kominek-kuchnia węglowa w zależności jaka cena plus około 600zł pewnie mniej nawet.
@Serv_HVAC: raczej myślimy o czymś do salonu, co można zabudowac GK, albo czymś w podobie. Takie wkłady widziałem w granicach 2k,lecz nie orientuje się ile kosztuje dodatkowe wyposażenie, jakieś wężownice, zbiorniki wyrównawcze itd. Nie mam bladego pojęcia o całej instalacji CO, a, że trzeba ją zrobić od podstaw dlatego pytam wstępnie jak to wygląda.
@sylw1905: Obługa kominka zajmuje dużo czasu, trzeba pilnować ognia, czyścić itp. do tego caly czas masz w głowie "czy woda się nie zagotuje". Jak jesteś na emeryturze to śmiało :)