Wpis z mikrobloga

CSGO będzie oficjalnie dostępny w Chinach, a dystrybutorem nie będzie Valve, a Perfect World. Dzisiaj miała miejsce konferencja wydawcy, więc mamy dla Was trochę informacji na temat chińskiego CS'a. Premiera już niebawem, bo 18 kwietnia.

Rynek Chiński jest dość specyficzny, co niesie za sobą szereg koneicznych zmian w grze. Przede wszystkim gra będzie w pewnym sensie ocenzurowana względem światowej wersji. Kultura Chińska nie toleruje za bardzo symboli czaszek, przez co operacja Bloodhound i skin M4A4 Desolated Space w wersji chińskiej będą wyglądały inaczej.

Co ciekawe, gracze w Państwie Środka będą cieszyli się serverami 128 tick na matchmakingach.

Odkąd gra ma oficjalnego dystrybutora, wpłynie to na pewno na większą liczbę oficjalnych turniejów. Można się spodziewać, że Chińczycy z czasem będą coraz aktywniejsi w międzynarodowym e-sporcie.

Ciekawy będzie też system przeciwko chesterom. U nas w systemie prime wykorzystuje się numer telefonu, a ten można łatwo pozyskać. W Chinach konto przypisywane jest do identyfikatora danej osoby (coś w stylu PESEL).

Dodatkowo Perfect World zapowiedziało operację w lecie. Może i zawita również u nas?

Niestety nadal nie wiadomo czy rynek skinów będzie wspólny. Jeżeli tak, to można spodziewać się wzrostu cen, bo znacznie wzrośnie popyt.

Poniżej zdjęcie skina Desolated w chińskiej wersji gry.

Jak myślicie, czy wraz oficjalną premierą gry w Chinach wyrośnie nam azjatycka konkurencja na światowej scenie e-sportu?

Zachęcam do śledzenia Fanpage PiaerTV, gdzie znajdziecie więcej newsów, atykułów, oraz ciekawostek temat #csgo
#piaertv
Pobierz Piaer - CSGO będzie oficjalnie dostępny w Chinach, a dystrybutorem nie będzie Valve, ...
źródło: comment_19CEUfGJj4ymeltEPJbh0bxZoIXev85V.jpg
  • 8
@Piaer:

Przede wszystkim gra będzie w pewnym sensie ocenzurowana względem światowej wersji. Kultura Chińska nie toleruje za bardzo symboli czaszek, przez co operacja Bloodhound i skin M4A4 Desolated Space w wersji chińskiej będą wyglądały inaczej.


Wiadomo to od dawna, jest masa filmów jak te skiny wyglądają i nie chodzi tylko o te które wymieniłeś, a znacznie więcej.

Co ciekawe, gracze w Państwie Środka będą cieszyli się serverami 128 tick na matchmakingach.
1. No wiadomo od dawna, że będzie cenzura. Wiadomo, że dotyczy to większej liczby skinów, ale nie zaszkodzi powtórzyć?
2. Domyślano się od dawna co do 128 tick na MM. Nie było oficjalnego potwierdzenia, były tylko screeny z testów
3. Tutaj masz rację, być może google translate mnie oszukał. Niestety nie władam mandaryńskim jak ojczystym xD
@donOGR: Niestety nie czytałem jeszcze tego wątku. M

asz rację, że to niekoniecznie musi chodzić o operację. Niestety w chwili pisania tekstu za bardzo byłem nastawiony na słowo "operacja" a dopiero Ty mi uświadomiłeś, że może chodzić też o coś innego.
@Piaer: Nie no, zapytałem tylko o źródło, bo mogłeś znaleźć coś więcej, niż ja. Tak czy inaczej szkoda, bo lepiej by było coś wiadomo, a nie takie gdybanie co to będzie.