Wpis z mikrobloga

  • 38
Nie chce mi się z nikim gównoburzyć, ale dlaczego tak ciężko niektórym ludziom (widać po drwinach po konferencji podkomisji MON) wziąć chociaż POD UWAGĘ inną opcję niż ta wskazująca na ewidentny błąd pilotów.

Jakoś bardziej ufam ekspertom od fizyki itd. niż wykopowym teoriom nastolatków heheszkujących z tej tragedii.

#smolensk #polityka
  • 27
  • Odpowiedz
@Veuch: Teoria o wycięciu sekund z zapisu czarnych skrzynek jest śmieszna. Inżynier z ATM, producenta tej polskiej mówił że zapis nie następuje od razu tylko jest najpierw buforowany do pamieci typu RAM a przecież jak zanikło zasilanie to bufor tych 2 sekund nie zdążył się już zapisać.
  • Odpowiedz
@Veuch:

wziąć chociaż POD UWAGĘ inną opcję niż ta wskazująca na ewidentny błąd pilotów

Ale nikt nie mówi, że to był tylko błąd pilotów. To był szereg błędów poczynając od kontrolerów na lotnisku, poprzez załogę samolotu, ich zwierzchników, osoby odpowiedzialne za organizację lotu, a kończąc na Tusku i Kaczyńskim, którzy są źródłem tego całego konfliktu. I to jest cala prawda o Smoleńsku, gòwniane procedury, gòwniana organizacja,
  • Odpowiedz
@Veuch: teoria z celowym sprowadzaniem miałaby sens tylko wtedy gdybyśmy przyjęli, że Protasiuk był w zmowie z Ruskimi ślepo wykonywał ich polecenia. Jeśli nie było tak to nie ma logicznego wytłumaczenia na to co tam się stało jeśli odrzucamy teorię o błędach pilotów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@footix ja nie wiem co tam się stało. Pytam tylko dlaczego niektórzy zapierają się rękami i nogami za swoją wersją, nie mając dostępu do ogromu materiału jaki posiadają komisje. Tylko tyle
  • Odpowiedz
inną opcję niż ta wskazująca na ewidentny błąd pilotów.


@Veuch: Nie chce mi się, ale zróbmy listę błędów:

-ignorowanie prognozy pogody z Polski
-ignorowanie informacji o pogodzie i widoczności
  • Odpowiedz
Samo umyślne sprowadzanie samolotu po złym kursie


@Veuch: zgodnie z zapisem CVR kontroler wydał tylko zgodę do wysokości 100m, a załoga od dłuższej chwili wiedziała że warunków do lądowania nie ma. W tej sytuacji cała wina za katastrofę spada na dowódcę samolotu, który to dowódca z pogwałceniem procedur i wbrew zaleceniom wieży podjął próbę lądowania zamiast #!$%@?ć do Witebska 15 minut wcześniej.

szereg nieprawidłowości?


rzekome nieprawidłowości nie tłumaczą #!$%@? wyłożonego
  • Odpowiedz
@Veuch: włączyłem ten film i co usłyszałem? piloci podjęli prawidłową decyzję i "nie mamy pewności" dlaczego samolot się nie podniósł, za chwilę kolejne "być może"
to ma być wiarygodny raport?
  • Odpowiedz
@Veuch: oczywiście że to nie jest koniec, przecież trzeba nadal okłamywać wyborców sugerując im że tam jest "coś więcej", przecież nie ukręcą łba kurze znoszącej złote (bo wyborcze) jajka.

Oczywiście, że mogą się dokopać do nowych zaniedbań które wcześniej nie wyszły na jaw. Ale ta katastrofa już była zbadana na tyle dokładnie, że wątpię żeby udało się dołożyć do listy którą wymienił @zafrasowany cokolwiek nowego, najwyżej akcenty można inaczej
  • Odpowiedz
@Veuch: jeżeli bardziej wierzysz ekspertom to czemu bierzesz pod uwagę inną opcje (nie napisałeś jaką) a nie tą którą eksperci po katastrofie wydali (komisja Millera) ? Dlaczego mimo szeregu dowodów nadal skłaniasz się ku innej wersji? Inna opcja to ta wygłaszana przez Macierewicza i ekspertów parówkowych?
  • Odpowiedz