Wpis z mikrobloga

Mirki, szybkie pytanie: Jaką grę kupić dziewczynie w prezencie? Dziewczyna ma od cholery gier, raktycznie wszystkie klasyki jak Osadnicy czy Dominion. Budżet to 120 ziko, ewentualnie do 200. Wiem, że pytanie ogólne, ale jedyny schemat jaki widzę w jej preferencjach to: mniejsza losowość - lepsza gra.

#planszowki #gryplanszowe
  • 21
  • Odpowiedz
@Papercat: Ja klasycznie polecam Seasons (Pory Roku) - karcianka, pięknie wydana, idealnie śmiga na dwie osoby, buduje się silnik i tworzy kombosy, wydano dwa dodatki z nowymi kartami, a poza tym da się ją ustrzelić za 80-90zł.
  • Odpowiedz
@Papercat: Czyli skłonność ku eurosucharkom. Z lepszych mamy: Terraformacja Marsa, Wysokie Napięcie, Tzolkin, Marco Polo, Terra Mystica, Great Western Trail, Pięć Klanów, Mombasa. Może też coś ciekawego co nie każdy kupi ze względu na "jednorazowość", np. TIME Stories.
  • Odpowiedz
@Papercat: Hmmm. A dziewczyna nie ma czasem konta na BoardGameGeek? Bo tam często ludzie wrzucają swoje wishlisty z tytułami, na które się czają.

Z powyższych tytułów Pięć Klanów też spełnia wymagania.
  • Odpowiedz
"7 Cudów Świata: Pojedynek" świetna gra dla 2 osób :) Z moją lubią zagraliśmy już z 20 partii. Jest niezależną grą od "7 cudów świata".
  • Odpowiedz
@Papercat: Widać na bieżąco kupuje. Ale dziewczyna zna się na rzeczy, więc będzie ciężko. Musiałbyś pewnie ogarnąć jakąś gorącą nowość. Takie "Century: Korzenny Szlak" ma niebawem premierę, ale w przedsprzedaży dostępne będzie dopiero na Pyrkonie, więc na koniec kwietnia :)
  • Odpowiedz
@w_szafa: @krasnoludkolo: @pur3pwnage: Tzol'Kin i Agricola są, Splendor i Kolejka również. Arkham Horror mi się podoba, ale to bardziej gra dla mnie, jako że ona nie ogarnia Lovecrafta. Nie chcę kupić czegoś, co będzie wyglądać bardziej jak gra dla mnie.

@Jednobrewy Chyba stanie na tej Terraformacji Marsa, wygląda dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Papercat: No właśnie wygląda ma co najwyżej średni, natomiast jeśli chodzi o jakość rozgrywki jest świetna. Dla wielu osób to gra roku 2016, a już na pewno największe pozytywne zaskoczenie. W przeciwieństwie do wielu gier tutaj nie było napędanego hypu. Po prostu pojawiła się i wzięła szturmem serca graczy. Jeśli wspomnianej dziewczynie się nie spodoba to należy zakończyć znajomość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz