Wpis z mikrobloga

Kolejne info spod tagu #internetexplorer

Blizzard zapowiedział remaster pierwszego StarCrafta. Twórcy chcą trzymać się standardów dlatego dostaniemy HD moda!

W związku z tym zapraszamy do lektury naszego wywiadu z najbardziej utytułowanym polskim Zergiem i jednym z najlepszych graczy StarCraft II w Polsce, Arturem „Nerchio” Blochem

Jak to się właściwie zaczęło? Co sprawiło, że zacząłeś grać w StarCrafta a nie na przykład w popularnego w tamtych czasach Counter-Strike’a albo League of Legends?

Nie wiem czy Counter-Strike w tamtych czasach był aż tak popularny. Zawsze interesowałem się grami Blizzarda więc zaczęło się od pierwszego StarCrafta i dosyć naturalnym było przejście na StarCrafta II w dniu premiery. Wszystko zaczęło się od tego, że lubiłem grać a z racji tego, że lubiłem grać to robiłem to codziennie przez wiele godzin i byłem coraz lepszy. – Artur „Nerchio” Bloch


Czy myślałeś kiedyś, że pora się przebranżowić, zająć się inną grą lub w ogóle czymś innym w życiu?

Podczas swojej kariery w StarCrafcie II kończyłem też studia inżynierskie, więc zawsze mam ten plan B w razie czego, ale do tej pory nie przyszło mi to raczej do głowy. Zawsze preferowałem gry 1vs1 a praktycznie wszystko w tym momencie opiera się na grach drużynowych. Nie wykluczam, że odnalazłbym się też w grach drużynowych ale moją domeną zawsze chyba będzie „jeden na jeden” i poleganie tylko na sobie.


Odnośnie gier drużynowych. Słyszeliśmy kiedyś, że grałeś drużynowo w Counter-Strike: Global Offensive i udało ci się osiągnąć wysoki poziom.

Zgadza się i nie wiem czy jest tutaj czym się chwalić. Jest jakiś system rankingowy w oby dwóch grach, w StarCrafcie mam najwyższy, w CSie też się udało dojść do najwyższej rangi czyli Global Elite. Myślę jednak, że tak samo w StarCrafcie jak i CSie ranga sama z siebie chyba niewiele znaczy w tych czasach, ponieważ różnica między tą najwyższą ligą a profesjonalnymi graczami jest dosyć duża, więc tak naprawdę to nic nie znaczy dopóki się nie przebijamy powoli na profesjonalną scenę


Przeczytaj cały wywiad na VGArena.pl #komputery #gry #pcmasterrace #starcraft #blizzard
VGArena - Kolejne info spod tagu #internetexplorer 

Blizzard zapowiedział remaster...

źródło: comment_bQK5oeff4Xl1hNxXVwWkYJHxq6suGEAd.jpg

Pobierz