Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mając 22+ lvl zdecydowałem się na aparat ortodontyczny. Dozbierałem kasę, będzie mnie to kosztować ponad 11k pln (dla mnie sporo, przez 2 lata do końca studiów na mało co sobie pozwolę :/). Mimo dbania o uzębienie, to urodziłem się z uzębieniem gorszym jak ma Karolak. Mam diastemę, jakby tego było mało, to jedynka wyrosła pod kątem 45 stopni, dodatkowo w dzieciństwie upadłem na głupi ryj ( ͡° ͜ʖ ͡°) i rozwaliłem ją sobie i mam ją brzydko sklejoną.
To wszystko idzie naprostować, dać koronę na jedynkę - schody się zaczynają dalej. Ponieważ 2 zęby, a dokładnie górna i dolna trójka z lewej strony są mocno spiłowane i będą potrzebne licówki.
Ma ktoś z Was może licówki? Jak z wytrzymałością podczas jedzenia? Bo to co czytam w necie to tylko artykuły sponsorowane.

Czy może sobie to całkiem odpuścić?
#zeby #ortodoncja #medycyna #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 11
Op z tej strony bez kodu: Już za późno na tagi, ale mam pytanie do #rozowepaski
Czy mocno przeszkadzałoby Wam, gdyby niebieski mimo zadbanych równych zębów, wybielonych, bez próchnicy jednak miał te 2 tylne zęby różniące się od tych samych po drugiej stronie szczęki? Czyli zęby niesymetryczne.

Zaakceptował: Asterling
Op bez kodu: @Miniaa: Mam wieli kompleks zębów. Naprawdę to ma taki wpływ na mój komfort psychiczny, że aż się żyć odechciewa. To z jakimi się zebami urodziłem, jakie wypadki przeszedłem. Silna depresja, praktycznie blisko samobójstwa. Jak chcesz mogę Ci wysłać zdjęcie na PW ale jak pisałem tragicznie wyglądają. Będzie ciut lepiej za te 2-3 lata jak założę aparat i potem mi go zdejmą.

Zaakceptował: Asterling
Głowa do góry chłopie. Byłeś już u ortodonty? Ja zanim poszłam to też czarne myśli, że jezu ile to kasy i w ogóle bo nie mam dwójek itd itd diastema duża. Jakiś "mondry" dentysta naopowiadał mi kiedyś że będę musiała jakieś specjalne aparaty nosić żeby najpierw rozsunac zęby, potem wstawia mi brakujące dwójki, a potem znowu aparat żeby je zsunac razem. Człowiek jak słyszy takie rzeczy to jest przerażony bo myśli sobie
@AnonimoweMirkoWyznania: Może być tak, że ortodonta wysunie zęby 3 za pomocą aparatu i do pełnej równości dobuduje zwykłą plombą za 50 zł. Najlepiej pójść do więcej niz jednego ortodonty i popytać, żebyś nie trafił na takiego co proponuje najlepsze opcje dla jego kieszeni.
skąd te 11k? a ile pamiętam aparat jest tańszy, wizyty też nie powinny tyle kosztować.


@volodia: Do aparatu podlicz:

- zdjęcie rtg
- konieczność usunięcia niektórych zębów, bądź chirurgicznego usuwania ósemek - bywa, że ciężko się dostać na NFZ
- wizyty powiedzmy 100 zł miesięcznie przez 3 lata, wychodzi 3.6k, w przypadku poważnej wady może być dłużej
- stworzenie aparatu zdejmowanego po zdjęciu aparatu stałego
- założenie retainerów
Nie pamiętam co