Wpis z mikrobloga

Mirki uważajcie na IKEA i ich produkty - a dokładnie na (nie)powtarzalność parametrów.
Ich produkt flagowy w dziale szafy - PAX, a dokładnie akcesoria do tych szaf - szuflady i wysuwane półki-tace KOMPLEMENT
np szuflada 102.463.08 lub taca 702.463.86

Okazuje się, że z jednego sklepu Ikea (konkretnie Wrocław), z jednej półki na magazynie samoobsługowym - mogą mieć dwa rodzaje prowadnic (z miękkim samo-domykiem).
Jedne mają zielony mechanizm samo-domykania, i chodzą elegancko miękko lekko i cicho. Posiadają logo producenta osprzętu meblowego TGV (swoją drogą nie jest to jakiś super highendowy, jak Bloom czy Hettich, ale ok - przynajmniej jakaś marka).
Drugie - mają szary-czarny mechanizm domykania, logo REME. Gdybym ich nie widział - to bym nie wierzył że w prowadnicy są jakieś kulki, jedzie to z oporem i takim "szurem" jakby tam nie było żadnych prowadnic, No ale kulki są, tylko chyba się nie toczą. Zwykłe szuflady z PRLu bez żadnych prowadnic (po prostu szuflada w otwór w meblu) przesuwają się tak samo dobrze. Porażka.

Kupiłem tych szuflad i tac dość sporo, poskładałem kilka, szło wszystko dobrze - i nagle przy którejś "kurde coś jest nie tak, te nie chcą jeździć". Sprawdzam pozostałe paczki - w 2 jeszcze miałem zielone tgv, reszta szare reme - i wszystkie szare tak samo beznadziejne.
W załączeniu fotka porównawcza jak to wygląda w wersji zielonej, w komentarzu poniżej - wersja szara. Opakowania niczym się nie różniły, również fotka w komentarzu dwóch opakowań, gdzie jedno było od zielonego, drugie od szarego


#dom #meble #ikea #stolarstwo (choć to mocno naciągane, wiem)
hrumque - Mirki uważajcie na IKEA i ich produkty - a dokładnie na (nie)powtarzalność ...

źródło: comment_owPavbI0McwBQib15IJ5ym79kOzdK7Hq.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@hrumque: właśnie składałem szafę. Żona stwierdziła, że szuflady chodzą jak jakieś plastikowe gówno i że w sklepie były dużo lepsze. Sprawdziłem i we wszystkich (szufladach i półkach) mam te czarne elementy... Skladalem już reklamację na inny element (a właściwie samą instrukcję) i złożę chyba dodatkowo na te wszystkie szuflady
  • Odpowiedz
@hrumque: Jak się skończyła sprawa? W jednym pokoju mam kilka szuflad i wszystkie chodzą jak gówno, gdy w pokoju obok stoi szafa z zielonymi i działają elegancko.
  • Odpowiedz
@Brolina: reklamowałem, ikea reklamację przyjęła, po dość długim czasie przyjechała ekipa naprawczo-reklamacyjna.
Chłopaki popatrzeli "oo faktycznie jeździ jak gówno, mamy na aucie nowe, zamienimy".
Przynieśli, rozpakowali. Na posiadane przez nich 8 prowadnic ... 4 były też z tej gównianej serii. I jeździły tak samo gruzowato.
No nic, ja jestem klientem mocno bezproblemowym - zamieniliśmy na te dobre prowadnice które jeżdzą w lekkich tacach (tam to czuć mocno że idzie ciężko mimo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brolina: współczuję... Zostaje jechać na sklep i szukać czy są dobre na półce, tylko że jak to sprawdzić bez otwierania kartonów...
  • Odpowiedz