Wpis z mikrobloga

Rozważam zostanie #consolepeasants, bo kalkulowałem sobie i budowa PC bazując na nowych częściach, z legalnym systemem operacyjnym, oraz nie posiadając żadnych starych części wychodzi sporo drożej niż konsola. Oczywiście można dłubać i kupić np. jakieś używane i5 SB, czy IB itd. W każdym razie wybór padnie pewnie na #playstation. Kiedyś miałem PSX, wcześniej Pegasusy i tyle mojego konsolowego doświadczenia. Pograłbym pewnie w Wiedźmina, GTA V, no i RDR 2 gdy wyjdzie. Sporadycznie raczej. Pojawia się jednak pytanie:
Wersja normalna PS4, czy PRO? Monitor jaki kupię pewnie będzie w FHD. Myślałem, że PRO to po porostu mocniejsza PS4, która bez problemu utrzyma te 30FPS w grach, a tu guzik, Sony robi ją pod 4K i nie ma korzyści w 1080p... Wiem, że wyszła ta łatka niedawno z trybem boost, ale jaki ona realnie ma wpływ na wydajność, ciepło, żywotność konsoli i hałas, to trudno powiedzieć.

W każdym razie, do okazjonalnego grania, w FHD, warto dopłacać do wersji PRO? Widać jakąś różnicę w płynności? Bo, że loadingi będą żenująco długie to wiem, jak oglądałem filmiki, to nawet włożenie SSD do konsoli nie pomaga...
#ps4 #ps4pro
  • 21
@Nova24: tylko #pcmasterrace


@TygodniowyZarost: Bieda PC, zakładając nowe komponenty, obudowę, klawiaturę, legalny system i pomijając monitor (bo ten jest w obu przypadkach) zaczyna się od ok. 2800 zł, a i wtedy mowa o Pentiumie, który dostał HT i jest takim i3. Do 3,5k jest już coś bardziej sensownego do wyboru.
Teraz zestaw to z konsolą, nawet w droższej wersji PRO.
Ja znam plusy PC, sam bym go pewnie wolał, ale
@Nova24: Ogólnie, jakby mi się chciało w kompie grzebać, czekać i polować na używki, oraz piracić Windowsa, to wtedy może wyjść porównywalnie, albo gdy ma się jakies komponenty ze starej platformy. Zresztą o tym wiesz.
@Bledne_decyzje: komputer w cenie konsoli dobrze złożony uciągnie więcej


@TygodniowyZarost: To pokaż mi taki PC magiku, na NOWYCH komponentach, z LEGALNYM Windowsem i nie zapominając o akcesoriach w postaci klawiatury, czy myszki. Masz tu dwa przykładowe:
2100
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2017?page=0,7
2600
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2017?page=0,8

Dodaj do tego pińćset na Windowsa, obudowę za powiedzmy 150, żeby nie była z dykty i tektury, oraz jakąś podstawową klawiaturę i myszkę. Głośniki pomijam, bo załóżmy, że to będzie