Wpis z mikrobloga

(jak ktoś chce to będę oznaczał to jako #arturegpu, można zczarnolistować lub obserwować)
Tak więc tak, krótkie testy eGPU (1050Ti) na wiedżminie 3.
Kaer Morhen, od razu po rozpoczęciu nowej gry, od 55 do 65 klatek.
Załadowałem też swój save gdzie jestem w novigradzie, klatek nieco mniej bo od 40 do 60, ale dalej płynnie.
Wszystkie postprocesy wyłączone, ustawienia na low.
Po przestawieniu na uber, postprocesy dalej wyłączone, w novigradzie mam od 20 do 30, co i tak jest dość niezłym wynikiem.

Specyfikacja sprzętu: Lenovo X220 Tablet, i7-2620M, 10GB pamięci ram i 300GB jakiegoś kiepskiego dysku.
Jako grafikę mam GTX 1050 Ti firmy ASUS z "serii" Phoenix. Zasilaczem jest Dell D220P-01 który jest w stanie zapewnić 220W na linii 12V, a "przystawką" do grafiki jest EXP GDC Beast na ExpressCarda. Mimo ograniczeń wynikających z pomniejszonej szyny (x1 zamiast x16) gra jest dość grywalna, a w porównaniu do mojego drugiego lapka - ASUS'a R556LB z i5-5200U oraz GF 940M gdzie gra rzadko kiedy utrzymywała nawet stabilne 30 a przy tym kosztował tyle co ten setup na thinkpadzie, jest ok.

Jeszcze krótkie podsumowanie kosztów: thinkpad 800zł, kostka 8GB ramu 160zł, grafika 700zł, exp gdc 160zł, zasilacz 60zł. Tak więc w cenie połowy gejmingowego laptoka mam nie najgorszą stację do grania, a jednocześnie dośc mobilną ze względu na swoje nieduże rozmiary (12.5").

Wszystkie gry które ogrywam spisuje w tym arkuszu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/13K4SKXtS0udxEu0dIjNPkFF0lleiIIPMO_3NNaVOeP4/edit?usp=sharing

#egpu #gry #wiedzmin3 #testy
a.....0 - (jak ktoś chce to będę oznaczał to jako #arturegpu, można zczarnolistować l...

źródło: comment_VHkgU47igbxwYwZgGfbOUex9tAp7cp6K.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artur9010: mam pytanie do treści twojej tabelki jak i samego configu.
1. W tabeli z wynikami z wiedźmina 3 masz wpisane "uber, all posteffects off" a w nastepnej komórce wyniki w fps na internalu w ustawieniach low oraz jakich? Także uber?
2. Jaką osiągasz prędkość złącza expresscard? x1 czy x2 (powinno dać się sprawdzić w gpu-z)? Próbowałeś zmodowanego biosu do wymuszenia wyższej prędkości expresscard? (chipset w thinkpadach serii xx20 pozwala
  • Odpowiedz
  • 1
@mydailymemes 1. Pierwszy wynik jest podany na uber z wyłączonymi postefektami, drugi wynik jest na low, ot tak dla porównania.
2. Nie mam pojęcia, sprawdzę i napisze.

edit:
jest w x1, zobaczę czy da się wymusić x2
  • Odpowiedz