Wpis z mikrobloga

Mireczki. chciałbym zgłębić temat ustawiania, doboru narzędzi oraz programowania maszyn #cnc. Gdzie szukać takich poradników, z czego się uczyć, Jaki symulator polecacie? Obecnie pracują na maszynach z oprogramowaniem sinumerik w narzędziowni. Troche #katowice
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Myszoskocznia Świetnie, czekam aż to znajdziesz. Gdzieś na Mirko widziałem jak ktoś pytał o symulator, widziałeś gdzieś ten wpis? Nie mogę go odnaleźć ^^
  • Odpowiedz
@arrent: Ja znam symulator od Heidenhein. Masz normalnie na kompie pulpit i przyciski z maszyny i piszesz sobie programy. Jak dla mnie super. Tylko o wiele wygodniej bylo na kursie jak mieliśmy pulpit podpinany pod usb zamiast klawiatury od kompa. :]
  • Odpowiedz
@arrent: To byly podstawy programowania na oprogramowaniu heidenhein. Bylo to organizowane przez pobliską mej firmie szkołę, bo nauczyciel zgłosił sie do heidenheina, czy by nie chcieli przeprowadzić takiego szkolenia, bo w szkole maja tokarke i frezarkę CNC. No i sie załapałem za darmensa.:D a harmonogeamu nie mam. Ale to bylo omawianie każdej funckji programowania i wykorzystywaniu wszystkiego w programie. Generalnie bardzo ponocna sprawa, bo bylem w temacie zielony.
  • Odpowiedz