Wpis z mikrobloga

Nie znam się na kawie. Po prostu się nie znam. Piłem kawę z różnych maszyn, w różnych biurach. Piłem kawę sypaną, mieloną, z kapsułek. Ale bardzo rzadko mi smakuje - zazwyczaj jest kwaśna.
Jest jedno miejsce gdzie kawa mi smakuje - mcdonalds (to nie jest żadna kryptoreklama). Jaką kawę mam kupić, żeby coś podobnego w smaku zrobić sobie w domu? Najlepiej podajcie proszę konkretną markę/typ.
To chyba jest jakaś arabica, ale jako że się nie znam - to pytam.
#kawa #pytanie
  • 26
@Setozz nalewam prawie wrzątku do kawiarki, wsypuje kawę, zamykam i daję na palnik, czas ekstrakcji jakieś 30-40 sekund, wszystko się mieści w minucie z hakiem, to samo jak w kolbówce.
Jeszcze rozumiem ekspres automatyczny, gdzie w niektórych przyciskasz jeden przycisk i masz od espresso po latte macchiato, ale kolbę?
@Setozz

To już jeśli mamy iść w porządne tytuły lepsza będzie Colombian medellin supremo


To będzie narazie wszystko jedno dla OPa, ważne żeby Ameryka Południowa o jak najniższej kwasowości. Później dopiero można namawiać do coraz bardziej ciekawszych kaw.
@to_jest_chyba_kurcze_zart: 30-40 sec? Musisz mieć niesamowita kawiarke. Moja w takim razie była o wiele wolniejsza. Jak i innych ludzi z tego co wiem. A w kolbie dajesz również jeden przycisk. I kawa w 10 sec dlatego o nim napisałem. Ps. Gość mowi,ze nie pasuje mu kwaśny posmak a polecasz mu brazylijska kawę, która owszem, jest jednym z bestsellerów, ręcznie zbierana itp, ale w samym jej opisie widnieje adnotacja "czujesz, że jasna,
@Setozz

A w kolbie dajesz również jeden przycisk

Zaraz po tym jak odkręcisz, nasypiesz zmielonej kawy i zakręcisz, no i możesz mieć peszka i zapomniałeś o kończącej się wodzie i też trzeba dolać :) Równie dobrze można też polecić ekspres przelewowy.

A co do yellow bourbon to jest to bardzo delikatna kawa, nie znam nikogo początkującego któremu ta kawa by nie podpasowała, więc po prostu wiem z doświadczenia :) A co do