Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam #wideorejestrator do samochodu (200-400zł) który w miarę ładnie widzi w nocy (tak na poziomie #g1wh będzie OK), i po podłączeniu do komputera jest od razu widoczny jako pamięć masowa, bez konieczności przyciskania jakichkolwiek klawiszy na nim.

Kojarzycie coś? Może właśnie #g1wh tak działa? Ciężko to sprawdzić nie mając kamerki w ręce - w żadnych recenzjach nie mogę nic znaleźć na ten temat, w instrukcjach też rzadko kiedy jest taka informacja.
  • 6
  • Odpowiedz
@sq7obj: Viofo A119: https://www.zapals.com/viofo-a119-1440p-car-dash-camera-64gb-micro-sd-card-with-gps-module.html

Mam ten model. Ma dołączone dwa kabelki: jeden długi do samochodu, który po podłączeniu do komputera uruchamia nagrywanie tak to się dzieje po odpaleniu silnika w samochodzie, a drugi krótki, którego połączenie do komputera powoduje, że kamerka odpala się samoistnie właśnie jako pamięć masowa i można przeglądać zawartość włożonej do niego katy pamięci.
  • Odpowiedz
@Ratriczek: tak niestety podejrzewałem, dzięki
@Vat19pl: dzięki za błyskawicznie wstawiony filmik :) Oglądałem go właśnie u was na stronie, wygląda nieźle.
@eshabe: o, to jest fajne rozwiązanie. W zasadzie to idealne. Patrząc na jego fotki - wejście zasilające jest przez moduł GPS przyklejany do szyby, a wejście z danymi przez złącze na samej kamerce? W sensie: jak kupować, to koniecznie wersje z GPSem żeby działało tak
  • Odpowiedz
@sq7obj: Wejście zasilające/do przesyłu danych jest i w module GPS i w samej kamerce. Do szyby możesz przykleić moduł GPS albo jedną z dwóch oddzielnych podstawek czy jak to nazwać bez modułu GPS (wszystkie te trzy elementy są w zestawie z obsługą GPS). Zestaw bez GPS, jak można się domyślić, posiada to samo, ale tez elementu jakim jest moduł GPS.

Tak czy siak jak przykleisz do szyby moduł GPS i
  • Odpowiedz
@eshabe: dzięki za wyjaśnienia :)
Kamerki z samochodu nie mam zamiaru zabierać. Chodzi o to, żeby w trakcie postoju RaspberryPi łączyło się z nią i archiwizowało dane - dlatego zależy mi na tym żeby domyślnie działała jako pamięć masowa, bez dodatkowego klikania.
  • Odpowiedz