Wpis z mikrobloga

Mirki pytanko o koszty ogrzewania w bloku (mieszkanie 70m2) bo mieszkam pierwszy rok i mnie zatkało.
Przyszło mi rozliczenie ogrzewania - do zapłaty 8000 (osiem tysięcy!) cebulionów. W mieszkaniu (wynajmuję od znajomej) mam podzielniki ciepła (elektroniczne - Ista), które wskazują mi zużycie ok. 300 jednostek/grzejnik/miesiąc w sezonie grzewczym (wyjątkiem jest kuchnia), gdzie bardzo rzadko włączałem grzejniki. Wcześniej mieszkałem w kamienicach więc bez grzania jest dla mnie wystarczająco ciepło(dla żony i córy też ;) )
W tym roku (styczen/luty) nabiło już ponad 3000 jednostek(ponad 3 tys zł).Podzielniki sprawdzane były tydzień temu i od tej pory nie wzrosły o nawet jedną jednostkę, a w mieszkaniu mam cały czas taką samą temperaturę...

Sąsiedzi mają rachunki po 300-500 zł...
Można tym jakoś manipulować, ktoś mógł to zmienić recznie? Bo nie chce mi się wierzyć że koszt ogrzania mieszkania w bloku wyniósł 8k CBL (za dom wychodziło ok 3-4 tys...).

w załączeniu odczyt z grzejnika (roczny) z kuchni (gdzie chyba w ogóle go nie włączałem)
#blok #ogrzewanie #ista #oszukujo #spoldzielnia #piniondze
lyczos - Mirki pytanko o koszty ogrzewania w bloku (mieszkanie 70m2) bo mieszkam pier...

źródło: comment_TX8cflTtNaAX3hrJkEbFgM3AcCn3KrU3.jpg

Pobierz
  • 7
@awa-dent: a masz może info jakie maksymalne wskazanie może mieć taki podzielnik? Staram się zebrać informacje, którymi będę mógł podważyć ten rachunek. Bo jak im powiedziałem coś w stylu Twojej odpowiedzi to usłyszałem, że "pewnie miałem otwarte okna i grzałem na 5-tce"... nie mam jak tego udowodnić, a kwota rachunku jest dla mnie ogromna... ;/
Dzięki!
@lyczos: a sluchaj a to nie jest tak, że mieszkanie stało puste dosc dlugo i spółdzielnia dowala wam za nie zużyte ogrzewanie ?. Bo wiesz oni kupuja pakiet ciepla od elektrocieplowni i im sie musi rachunek zgadzać.
@lyczos: 182/162 za zeszly rok, przed chwila sprawdzalem na czytniku. Jutro daj znac to ci wieczorem znajde wylicznie i z proporcji wyjdzie ci twoje. Oczywiscie pi razy dzrwi bo te kury ze spoldzielni maja swoje wyliczenia