Wpis z mikrobloga

@yasori: Znasz poniższy przepis?

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.


Tak, on zmieniał kierunek jazdy i użycie kierunkowskazu jest uzasadnione w tej sytuacji!
  • Odpowiedz
@talee: nie wiem czy zauważyłeś, ale on cały czas jedzie na lewym kierunkowskazie, to nie jest zgodne z przepisami. Jeśli chciałby zmienić kierunek jazdy wrzuciłby prawy. Trochę niedokładnie się wyraziłem w poprzednim wpisie, ale mam nadzieję, że już rozumiesz o co mi chodziło.
  • Odpowiedz
@talee: jeśli skręcenie na rondzie w lewo mając cały czas włączony lewy kierunkowskaz jest zgodne z przepisami to na tym etapie powinienem skończyć rozmowę z tobą (już pomijam fakt, że są tam strzałki kierunkowe i ten migacz jest zbędny, lub biorąc pod uwagę głośny jakiś czas temu wyrok sądu- niezgodny z prawem).
Na tym kończę, bo twoje jedyne argumenty to łapanie mnie za słówka. Jeśli nie wiesz jak zachować się
yasori - @talee: jeśli skręcenie na rondzie w lewo mając cały czas włączony lewy kier...
  • Odpowiedz
@yasori: Kolego nadal nic nie rozumiesz. Zacytuję ci jeszcze raz przepis.

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.


To czy należy skorzystać z lewego kierunkowskazu na rondzie wynika wprost z geometrii skrzyżowania. Są ronda, na których użycie lewego kierunku jest zbrodnią i są ronda, na których należy z lewego bezwzględnie skorzystać. Na filmie mamy przykład
  • Odpowiedz
@talee: będąc na rondzie nie zmieniasz kierunku jazdy, zmieniasz go zjeżdżając z niego. Rondo jest jak skrzyżowanie, wyprostuj sobie rondo to zobaczysz kiedy zmienia się kierunek jazdy i czy da się skręcić w lewo. Prościej wytłumaczyć się tego nie da.
  • Odpowiedz
@yasori:

będąc na rondzie nie zmieniasz kierunku jazdy, zmieniasz go zjeżdżając z niego.


Ponawiam pytanie. Jadąc na wprost z tego wlotu, zjeżdżając z ronda powinien skorzystać z jakiegoś kierunku?
  • Odpowiedz