Wpis z mikrobloga

Dobra mina do złej gry

Załóżmy, że jesteś szefem dużej partii politycznej. Wygrałeś wybory, złożyłes obietnice, pokrzyczałeś o komuchach i postkomunizmie, z którym będziesz walczył.

Wybrany przez Ciebie kandydat na prezydenta też odnotował sukces, jest Ci posłuszny, gra swoją rolę. Mianujecie ambasadorów, tzn On mianuje, Ty wybierasz.

Do Berlina ślesz męża zaufanej sędzi z Trybunału Konstytucyjnego, robisz ją prezesem TK, tzn Prezydent robi.

Pojawia się problem. Mąż (nielegalnej) przezes TK był szpiclem SBecji, retoryka o dekomunizacji odbija Ci się czkawką.

Nie możesz wywalić go ze stanowiska i zlinczować za bycie TW WOLFGANGIEM, bo żonka w TK zacznie fikać, jak Twój stary prawnik od smoleńska - Pszczólkowski..

Wychodzisz do ludzi i mówisz: "Myśmy o tym wszystkim wiedzieli, i dlatego, że wiedzieliśmy... ten Tajny Wspołpracownik jest OK."

Hipokryzja level: Kaczyński.

WYKOP: http://www.wykop.pl/link/3653779/kaczynski-wiedzial-o-przeszlosci-tw-wolfganga/

Ospen - Dobra mina do złej gry

Załóżmy, że jesteś szefem dużej partii politycznej....

źródło: comment_GUQOAwr84Lr8jQHaxQTCaPQqaLWgQ5Jx.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Ospen: Na niewygodne pytania dziennikarza w ostanim wywiadzie odpowiadał: A co ja mogie? Paanie, ja tu taki zwykły poseł sobie jestem, sam w tym biurze, nie odpowiadam za wszystko co sie w tym państwie dzieje xD
  • Odpowiedz
@Ospen: Zadajmy sobie pytanie - czemu komuś, kogo rodzina za komuny dostała willę, on występował sobie w filmie w komunistycznej telewizji, w 71 dostał miejsce na aplikacji prokuratorskiej, robił za komuny karierę na uniwersytecie, w stanie wojennym mógł spać sobie do południa, uwłaszczył swoją partię na majątku komunistycznego koncernu prasowego, no czemu komuś takiemu miałby przeszkadzać skromny TW Wolfgang?
  • Odpowiedz