Wpis z mikrobloga

@Kalais: Ej Mirku, to jest super :) na swojej stronie masz masę świetnych modeli! :)
jaki jest koszt np. takiego modelu z Twojej strony?
Przy założeniu, że wszystkie klocki kupuje się na sztuki (tzn zamawia się cały model).
@UrimTumim: Dzięki :) Niestety nie umiem oszacować kosztu tego zamku dokładnie. Tzn. umiałbym, ale bym spędził nad tym parę ładnych godzin analizując Bricklink. Te szare zbierałem ze 2 lata pewnie w sumie ;)

Bardzo upraszczając można przyjąć, że jest tam pewnie ze 12 000 klocków i pomnożyć to przez średnią cenę klocka, nie wiem, 50gr? To daje 6000zł. Ale nie wiem na ile to ma coś wspólnego z rzeczywistością ;) Na
@Kalais: no to nieźle ;) Nie sądziłem, że to są aż takie koszty..chociaż, muszę przyznać, że zamek jest na prawdę imponujący :)
Aż sam sobie ściągnąłem Lego Digital Designer'a i muszę spróbować sobie coś stworzyć :)
@UrimTumim: No ludziom zawsze się wydaje, że to tyle nie kosztuje. Dopóki sam nie budowałem, to też bym w życiu nie pomyślał, że to w takie koszty można wejść. Już nie mówiąc o tym, że większość nie zorientowanych w temacie myśli, że ja to z instrukcji buduje i że to zestawy ze sklepu są. :D