Wpis z mikrobloga

Zrobiłem swój pierwszy "poważny" nóż. Hartowałem go w Boże Narodzenie, w nocy, na dworze, w deszczu. Dopiero teraz skończyłem. Ze starego pilnika za 1 zł. Grubość jakieś 5mm (za dużo) Rękojeść z buku, który dostałem od miłej pani ze sklepu z meblami. Bardzo dużo kasy na niego wydałem, kupiłem szlifierkę, wiertła, węgiel. Ogólnie fajna zabawa, ale jak się tak ciągnie, a efektu nie widać to demotywuje. Brakuje mi paru narzędzi, ale planuję już następny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko teraz zrobię go lepiej.
#knifeboners ( ͡º ͜ʖ͡º) #knifemaking #majsterkowanie #diy
DywanTv - Zrobiłem swój pierwszy "poważny" nóż. Hartowałem go w Boże Narodzenie, w no...

źródło: comment_sNpCRepcyV6JaD2fPY6NE2gdI8xk6Aeg.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, wiem, brzydki, cichajcie tam. Pierwszy raz miałem szlifierkę w rękach (dosłownie). Jeden z pierwszych razów w życiu wierciłem. Wiele rzeczy robiłem pierwszy raz. Np. nóż XD
  • Odpowiedz
@CzapkaG: No cóż. Ja wydałem sporo, bo kupowałem narzędzia, szlifierkę, tarcze do niej, papier ścierny, żywicę, itd. itd. Jeśli masz narzędzia, czyli odejdzie najdroższe to:

Stal - zależnie, jak Ci się trafi, to za 5 zł kupisz świetną na złomie, a jak możesz przekuć i umiesz przekuć to jest jeszcze fajniej. Możesz też kupić sprawdzoną, nową, idealną za jakieś 2-3 dychy. Taki "arkusz" starczy pewnie na dwa, trzy noże. Liczmy więc 15 złotych.
Drewno - tu nie wiem jakie są ceny. Mój kawałek dostałem od miłej pani. Ale dobre, sezonowane drewno jest pewnie dość drogie. Możesz też się wycwanić i użyć dębowego panela czy dobrej dechy do krojenia. Ogólnie liczmy też te 15 złotych.
Żywica - np. poxipol, jedno opakowanie starczy, tak sądzę, na dwa, trzy noże, więc wyjdzie jakieś 4 złote za nóż.
Węgiel do hartowania - to też wystarczy na kilka noży, ale liczmy
  • Odpowiedz
@Zaybatzu: Będzie rdzewiał. Właściwie to rzadko wykonuje się noże ze stali nierdzewnej (raczej niska półka cenowa i jakościowa), bo ona po prostu ma gorsze właściwości tnące. Większość (lub część) noży np. od Trollskiego też będzie rdzewiała, bo po prostu taka stal jest najlepsza na nóż. Nie można mieć wszystkiego. No chyba, że jesteś bogaty i masz nóż z tytanu. To wtedy można.
  • Odpowiedz
@DywanTv: ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślałem że jak nie będzie porowata to nie będzie wpierniczać się ruda a tu masz.. ktoś mi mówił o niklowaniu ale nie wiem czy warto ;p

Ten jest dosyć stary to też swoje dokłada :/
  • Odpowiedz
@worldmaster: Ten idzie do kolegi. Już mu w październiku mówiłem, że mu dam. Trochę żal, bo strasznie dużo nerwów kosztował, ale słowo się rzekło. Lepiej, żeby był używany. Jeszcze pierwsiejszy (ale to po prostu ostrze wsadzone w kawałek rączki od siekiery XD) powędrował do koleżanki. Ona tez go używa.
  • Odpowiedz
@bazibart: Właśnie przyszedłem ze skupu złomu. Mam materiał na kilka następnych. Tylko nie wiem jaka to stal :/ Ale będę robił na oko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz