Wpis z mikrobloga

Nie jestem ekspertem, sam używam Telegramu, ale wiele osób polecało mi Signal jako najbezpieczniejszy komunikator. Telegram jest za to dużo bardziej popularny i jak dotąd spotkałem się jedynie z niepotwierdzonymi przypuszczeniami, że może być mniej bezpieczny.
Przez Telegram o wiele lepiej się gada moim zdaniem (boty, grupy...). Eksperci twierdzą, że jest mało bezpieczny, bo nie rozumieją jego protokołu szyfrowania (?), który opracowali matematycy. Nie mniej jeszcze nikt go nie złamał mimo wysokich nagród. Domyśle rozmowy też są szyfrowane, ale E2S (bo synchronizacja wielo platformowa), a nie E2E. Nie mniej nie prawdą jest, że domyślnie nie szyfruje wiadomości.
@bmFwaXN6IG1pIG5hIHB3: To źle wyczytałeś.

@MelomanBTC: @piesek-przesierstny: Ten telegram, który domyślnie przechowuje plaintextowe wiadomości na swoich serwerach, a na ios wysyła nawet plaintext na serwery apple?

Jak nie masz ustawionej dwuskładniowej autoryzacji, a większość użytkowników przecież nie ma, to każdy kto przechwyci twojego smsa może czytać twoje wiadomości. Wiemy, że było to wykorzystawane przez służby w Niemczech, w Rosji czy w Iranie.

To jest bezpieczny według tego co
@00minat: Poczytałbyś trochę ze zrozumieniem, ale widzę, że już zszarzałeś na loginie. Fakt, że rejestrowanie z pomocą nr tel. w przypadku Signala czy Telegrama jest słabym pomysłem, ale ma to swoje uzasadnienie. Z drugiej strony Telegram daje narzędzia do dodatkowej weryfikacji, tak więc nie można mówić, że coś wyciekło, bo gówno wyciekło, tylko o teoretycznym ataku polegającym na spoofowaniu nr tel. w celu logowania. Same zabezpieczania, czy protokół szyfrowania nie zostały