Wpis z mikrobloga

@Qrystus: @D3lt4
Podobnie jak wszędzie, w zawodzie:
nikt Ciebie nie zatrudni bo nie masz doświadczenia,
nie masz doświadczenia bo nikt Ciebie nie zatrudnia....

Chciałbym zrobić self-trening ( Zrobiłem tak z Cisco) zdać egzaminy i się przebranżowić... ale nie mam pojęcia jak zacząć z tym przygodę.
@luukasek W SAP tak nie ma. Jak tylko jesteś zdeterminowany to firma Cie weźmie na Juniora.

Jak jesteś baaaardzo zdeterminowany to możesz sobie kupić SAP Learning Hub i zacząć się uczyć. O ile Cie stać

Na juniora starczy.
@luukasek: w necie się nie nauczysz, prawdę Ci napisali przedmówcy - szukaj posady juniora, to jedyna droga.
Jeśli nic nie umiesz z sapa, ale jesteś osobą dość techniczną oraz masz jakieś podstawy wiedzy biznesowej - jesteś świetnym materiałem na juniora.
A jeśli przyswoisz jakąś tam wiedzę z materiałów w temacie sapa, ale jednak nie masz doświadczenia zawodowego to i tak załapiesz się co najwyżej na juniora.
Reasumując - nie kombinuj, tylko
@dorgas: Bydgoszcz... problemem będzie kasa.. jako junior SAP dostanę mniej niż jako senior w Routing&Switching..ale w perspektywie całego życia zawodowego może się to opłacać.. muszę pomyśleć
@luukasek: zgadza się, rozumiem ten ból - ale to jest niedogodność, którą teraz przełkniesz kosztem lepszych perspektyw ( ͜͡ʖ ͡€), no albo trzeba się pogodzić i odpuścić sap, a ewentualnie szukać branż w której doświadczenie nie jest tak ważne jak umiejętności (które można nabyć samemu).
Bo właśnie w sapach wyjątkowo mocno doświadczenie jest cenniejsze niż cokolwiek innego, a właśnie tego będzie Ci brakować i nie uda się
@dorgas: przeczytałem czym się zajmuję SAP Basis i część zadań pokrywa się z tym co robię na dotychczas :) migracja między środowiskami , dostosowanie wymagań, backupy recovery.. muszę się bliżej przyjrzeć temu :)