Wpis z mikrobloga

@PIENSCI_WONSZA backend dowolny byleby resta udostępniał. Da się w czystym JSie zrobić frontend, ale często angular/react/cokolwiek szybciej ogarniesz i stworzysz front. Czysty JS to fajna nauka i fajna przygoda :-D u mnie sporo rzeczy w czystym JSie jest, trochę w JS+jQuery i daje radę. Czysty JS wymuszanie ja :-D
@PIENSCI_WONSZA: Dać się da, ale tak jak większość Ci napisze technologię dobiera się pod zadanie. Jeśli projekt jest odpowiedni do jquery to czemu nie? Jeśli byłby fajny w jakimś nowym frameworku to czemu nie? Przecież zmiany w tym klimacie nie zepsują strony. Co najwyżej ciężej będzie z ludźmi do utrzymania, ale kiedy czara goryczy się przepełnia to da się przepisać na coś nowego i tyle.

@fehuziom: czasami webgl jest lepszym
@xDrope @PIENCSI_WONSZA jeżeli framework jest odpowiedni do zadania to jak najbardziej używać :-D niemniej OP pytał o sole w czystym JSie więc odpowiadałem o czystym JSie. Da się, można używać frameworków z głową, bo to wiele upraszcza, ale jednak czysty JS daje radę :-D zawsze można pisać w VanillaJS ( ),
@PIENSCI_WONSZA: Jedyne co mi przychodzi do głowy żeby to miało ręce i nogi i szansę na utrzymanie się to podział aplikacji na bardzo małe, logiczne komponenty i niech każdy komponent sobie grzebie w DOM tylko we własnym obrębie. Można by np. coś kombinować z shadow dom (aczkolwiek nie mam pojęcia na jakim etapie jest obecnie ta technologia).

No i pozostaje jeszcze komunikacja między komponentami, aczkolwiek tutaj można by użyć zwykłych eventów
@Marmite ale z jquery jako takim nie ma opcij tego zrobić, żeby to miało "ręce i nogi" potrzebna jest jakaś logika renderowania widoku (chociażby enter-leave), lifecycle events lub coś podobnego.

@PIENSCI_WONSZA mysle, ze jakis lib do virtual-dom zalatwilby temat, vue czy cos w ten desen. Proste, do ogarniecia w jeden wieczor, nie probuje wychodzic poza swoj scope (vide React).

Aktualny Angular jest calkiem OK. Jedynie co to build-step jest upierdliwy (ale angular-cli