Wpis z mikrobloga

@skolland: to ja również dodam, że wiele gier na PS4 można zakupić tylko via PlayStation Store, bo nie są wydawane w formie pudełkowej :)

Co do ceny jednak się zgadzam - jak ktoś kupuje gry z myślą 'przejść i sprzedać/wymienić', to cyfrowa dystrybucja w przypadku tytułów dostępnych u detalistów raczej odpada.
to ja również dodam, że wiele gier na PS4 można zakupić tylko via PlayStation Store, bo nie są wydawane w formie pudełkowej :)


@VGDb: ale to oczywista oczywistosc
@Adams_GA: to akurat nie jest żaden powód takiej polityki cenowej.

Prawdziwym powodem są sklepy stacjonarne - Sony musi dostosować cenę na takim poziomie, żeby gigantom takim jak Amazon, czy też GameStop chciało się w ogóle i przede wszystkim opłacało się sprzedawać (ze swoją marżą) ich produkty. Rynek 'pudełkowy' jest zbyt ogromny, żeby nagle wprowadzić taką rewolucję.
@skolland: na wersji cyfrowej przy kupnie na dwóch oszczędzasz tyle samo co stracisz na odsprzedaży nowo kupionej gry więc nie wiem czy trollujesz czy jesteś po prostu głupi że rzucasz takim argumentem

@VGDb: błagam Cię to by uzasadniało podwyżkę o 10-20% nie o 50-80 jak to ma czasem miejsce
@Adams_GA: kupujesz np Horizon na 2 cyfre za 240zl - po 120zl n alebka i masz ja na koncie przypisana, ja kupuje za 220, przechodze i sprzedaje za 200 (ceny przykladowe) wiec zrobilem to samo co Ty za 20zl...
Dodam, ze czesto udaje sie mi sprzedac uzywke drozej niz kupilem (AC SYndicate np.) albo ograc przez miesiac Ratcheta i sprzedac za dokladnie ta sama kwote za ktora kupilem.

Osobiscie kupuje tylko
ale masz grę na jedno przejście


@Adams_GA: zwykle nie wracam do ogranych juz raz gier - nawet do W3 czy Starcrafta czy Planescape jest mi sie ciezko zebrac na 2 raz, a sa to gry 11/10 dla mnie. Glownie wracam do RTS i FM, ale ich an konsoli nie ma.
FIFA to sezonowka i imho wprowadza tak malo zmian, ze nie kupuje nowych wydan - mam PES 2016 (najlepszy zaraz po
@Adams_GA: wróćmy może do tematu, to się z lekka uspokoisz :)

to by uzasadniało podwyżkę o 10-20% nie o 50-80 jak to ma czasem miejsce


@Adams_GA: z tym 50-80 to żeś po prostu przesadził. Zauważ, że cena gier wydawanych stricte przez Sony (first-party devs) jest praktycznie na tym samym poziomie zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej - 249 zł (mówimy o grach w dniu premiery). Różnica między sposobem dystrybucji
to ciągle różnica względem pudełek w okolicach 30 procent, a nie 50-80, jak żeś sam napisał.


@VGDb: nie, ja napisałem że czasem sięga 50-80 procent. Ty sobie tę wypowiedź nagiąłeś pod swoją tezę i zgrywasz kozaka. Weźmy na przykład takie watchdogs 2. W dużych sieciówkach już jest w okolicach 140-150 zł. Na ps store? 289 zł. Ile procent przebitki? Prawie 100. I dalej, ta różnica 15-30 procent powinna być na tym
@skolland: Hej, wytłumaczysz mi jak można kupować cyfrową wersje na 2 osoby a potem jeszcze sprzedać? Myślałem, że gra przypisuje się do konta i konsoli? Trzeba w takim wypadku z kimś podzielić się loginem i hasłem do konta potem to konto sprzedać?