Wpis z mikrobloga

Jak odróżnić wybitnych specjalistów od słabiaków z nadania partyjnego?

Wystarczy porównać kraj, w którym PKB jest niższe niż się spodziewano, w którym chętnie inwestują zagraniczne korporacje, który w latach rządzony przez prawdziwych patriotów jako jedyny kraj w Europie osiągnął wzrost gospodarczy. Tak ten kraj to Polska, obecnie rządzony przez komunistów, prawie jak tych z #razem.

Co mamy z drugiej strony? Wybitny ekonomista, szanowany na całym świecie, który wyciągnął pewien postkomunistyczny kraj z zapaści gospodarczej, sprawiając że ten jest teraz 6 gospodarką w Europie i 25 na świecie. O kim mowa? Oczywiście o doktorze habilitowanym nauk ekonomicznych, nauczycielu akademickim, profesorze nadzwyczajnym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przedstawicielu szkoły ekonomicznej zwanej monetaryzmem, panu Leszku Balcerowiczowi.

Ostatnio został on doradcą na Ukrainie. W kraju, w którym toczy się wojna od kilku lat. I co sprawił ten największy Polak w całej naszej historii? Cud! Wzrost gospodarczy W kraju, w którym nie ma praktycznie nic i toczy się wojna.

Wyobrażacie sobie, gdyby p. Balcerowicz pełnił jakąś ważna funkcję w Polsce? Wzrost na poziomie 10% nie byłby dla mnie zaskoczeniem.

Mam szczerą nadzieję, że gdy drugi najwybitniejszy Polak p. Donald Tusk, wróci do ukochanej ojczyzny, która go wygnała zaprosi p. Balcerowicz do walki o nową, wolnorynkową, kapitalistyczną, pełną dobrobytu Polskę.

PANIE LESZKU, NIECH PAN WRACA!!!

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazlewactwa #polityka
kokoyu - Jak odróżnić wybitnych specjalistów od słabiaków z nadania partyjnego?

Wy...

źródło: comment_Ocd4pyGcvXjSz4dP5a7X04F3I5dUs2Qm.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@kokoyu: w krajach z trwającym konfliktem zbrojnym wzrost gospodarczy jest do bólu niemiarodajnym wskaźnikiem, zbyt wiele zalezy od intensywności działań zbrojnych - Libia miała w 2012 roku wzrost PKB o ponad 100% tylko ze względu na względny spokój po zabiciu Kadaffiego rok wcześniej (gdzie był masakryczny spadek).

żeby było jasne - nie bronię morawieckiego (celowo małą literą) ani nie atakuję Balcerowicza - tylko wskazuję na argumentację która w niestabilnym kraju jest
  • Odpowiedz
@kokoyu: Większe inwestycje zagraniczne w relacji do PKB mają Czechy. A Balcerowicz dla mnie jest pomagierem Sachsa.

I maszynką do generowania bezrobocia. Podczas rządów AWS rozpieprzył finanse publiczne i SLD musiało po jego i jego kolegów durnowatych reformach sprzątać.

Wyobrażacie sobie, gdyby p. Balcerowicz pełnił jakąś ważna funkcję w Polsce? Wzrost na poziomie 10% nie byłby dla mnie zaskoczeniem.


@kokoyu: Boszeeee. Przecież pełnił - zostawił po sobie pożogę jako minister
  • Odpowiedz