Wpis z mikrobloga

#uk #miltonkeynes

Milton Keynes to chyba najlepiej zaplanowane komunikacyjnie miasto w Anglii. Zbudowane na planie siatki, gdzie praktycznie każdr skrzyżoeabie głównych dróg to rondo, z rzadka ze światłami. Do tego bliskość A5 i M1. Mógłbym tam mieszkać.

W latach 60. XX wieku rząd brytyjski zadecydował o utworzeniu nowego miasta, mającego na celu zmniejszenie gęstości zaludnienia Londynu i Birmingham. Zdecydowano się na budowę nowego miasta w miejscu równo oddalonym od Londynu, Oksfordu, Leicester i Birmingham, tak aby stanowiło samodzielne centrum o znaczeniu ponadlokalnym. Oficjalnie powstało 23 stycznia 1967 roku
Maciek5000 - #uk #miltonkeynes

Milton Keynes to chyba najlepiej zaplanowane komuni...

źródło: comment_zGDvPUckQprwuNAyE880zTHFZkXQa7OR.jpg

Pobierz
  • 11
@Maciek5000: serdecznie nie polecam bez samochodu albo przynajmniej roweru. Arriva jest tak gównianą korporacją, że do dzisiaj mnie trzęsie jak przypomne sobie przeboje z jeżdżenia nimi - 3 pierwsze autobusy 'not in service', autobus którym miałem jechać do pracy PIERWSZEGO DNIA po prostu nie przyjechał, spóźnienia po pół godziny, naprawdę sporo tego było. na wygenerowanej z wikipedii stronie facebookowej mają średnią ocen chyba 1,3 xD
@Maciek5000: @swerve: Miasto fajne ale tak jak kolega napisał komunikacja publiczna ssie. Jako użytokwnik zarówno roweru jak i samchodu mogę śmiało polecić. Przeogromna ilość ścieżek rowerowych, którymi mozna dojechać praktycznie w każdą część miasta i brak większych korków dzięki rondom właśnie :)
@fruity: dla mnie najlepsze w jakim mieszkałem. A mieszkałem tam ponad dwa lata. Wcześniej parę lat Manchester i horror dojechania gdziekolwiek.
@Maciek5000 Sprawa rond - coś pięknego. Grzejesz od jednego do drugiego ile można;). Światła tylko w samym centrum. Tak samo policja, też tylko w centrum (30MPh i jedyne światła) albo w okolicznych wioskach gdzie są naprawdę wąskie drogi i 30MPh obowiązkowe.