Wpis z mikrobloga

@Opipramoli_dihydrochloridum: ja #!$%@?, mam nadzieje że znajdzie się kiedyś jakiś genialny naukowiec, który zbuduje wehikuł czasu i wyśle do średniowiecza wszystkie feministki, wtedy będą mogły się przekonać na własnej skórze co to dyskryminacja płci. Ja jestem ciekawy gdzie te nierówności występują, chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, bo na co dzień ja osobiście tego nie widzę.
  • Odpowiedz
@MarsVolga: Ale przecież emerytura jest wyliczana tak, że kwotę odpowadzonych składek dzieli się przez oczekiwaną długość życia. Czyli kobiety są dłużej na emeryturze, ale dostają mniej pieniędzy. Summa summarum nie dokładasz się do emerytur kobiet. Więc w czym problem?
  • Odpowiedz
@Marbarella: Oczekiwana długość życia na potrzeby obliczania emerytury nie jest różnicowana zależnie od płci (ma to sens - osoby wykonujące pracę intelektualną czy bogatsze żyją dłużej, a musielibyśmy mieć przelicznik na każdy możliwy czynnik i urząd do zbierania i analizy tych informacji).

Mężczyźni dokładają się do emerytur kobiet, robotnicy dokładają się do emerytur intelektualistów, palacze dokładają się do emerytur niepalących i tak dalej.
  • Odpowiedz
@bluehawaii91: Co ty z tym Iranem? Obecnie w parlamencie Iranskim zasiada 17 kobiet i liczba rosnie co wybory, zazwyczaj przynajmniej 1 z wiceprezydentów Iranu jest kobieta. Obecni są nimi: Shahindokht Molaverdi odpowiedzialna za sprawy kobiet i rodzin, Zahra Ahmadipour odpowiedzialna za turystyke i Masoumeh Ebtekar odpowiedzialna za srodowisko.
  • Odpowiedz
  • 0
Kobiety stanowią ponad 50% elektoratu, więc w praktyce są suwerenem w Polsce i nie można im zabrać żadnych praw, ponieważ same te prawa stanowią. Czarny Protest to szopka, żenada i debilizm, pozdrawiam.
  • Odpowiedz