Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia, jak szybko da się dostać okulary?

Całość zapewne mnie wyniesie 500zł (badanie, oprawki, specjalne szkła na astygmatyzm 0,75). Potrzebuję ich w około 4 dni, jak zrobię badanie to zapewne następnego dnia będzie do odbioru, wtedy mogę zamówić szkła które znów będą następnego dnia i wtedy kupić również oprawki wraz ze szkłami, mam rację?

I gdzie najlepiej zrobić badanie, jakaś duża sieciówka typu Vision Express czy miastowy optyk? Chociaż chyba w VE jest badanie za darmo jak kupię u nich i szybciej więc chyba lepiej :D

#okulista #pytanie
  • 10
@Shinoa ja poszłam na badanie do optyka i okulary odbierałam 3 dni później. Ale normalnie odbywa się to u nich w ciągu 2 dni, tylko, że ja akurat trafiłam tak, że ten drugi dzień przypadał 11 listopada. Jeśli zależy Ci na czasie to nie idź na badanie do okulisty tylko od razu do optyka, ale najpierw poczytaj sobie opinie w internecie, żebyś trafiła na kogoś kompetentnego.
@Shinoa Za dobre okulary w Fielmanie zapłacisz od 200 do 300 zł, badanie masz gratis, wynik od ręki. Jeżeli masz standardowe szkła mogą ci zrobić okulary w ciągu jednego dnia jeżeli jakieś bardziej wyszukane to faktycznie może to zająć kilka dni, można zapłacić za szybszy odbiór ale nie wiem ile to kosztuje.
@Prince_Prospero: O, to super. Moje obecne mają już 2 lata i nawet ich nie noszę bo lepiej widzę już bez nich więc troszkę czasu minęło odkąd je kupiłam.

Pytam dlatego że nie ufam brytyjskiemu specsavers, są nieuprzejmi u mnie a i tak muszę Polskę odwiedzić bo nieco rzeczy mam do załatwienia więc pójdę okazji :D

@gouomp: Jak święto to wiadomo, 2 dni to dość szybko wciąż

@postrachNocnegoSzczura: Wow, ale