Wpis z mikrobloga

Czołem, europkomirki! Małe #chwalesie z mojej strony. Nie bardzo w sumie jest czym, ale ja jestem z siebie bardzo dumny :D
Jest to moja druga gra, ale można liczyć jako pierwszą, bo rozegranie Polską niecałych 50 lat bez żadnych DLC traktuję jak dalszą część tutoriala. Zacząłem jako Kildare z celem zjednoczenia Irlandii - poziom normal, lucky nations historycznie. Wszystkie otaczające OPM'y udało się wchłonąć w ciągu ok 40 lat oprócz zasranego Ulster zwasalizowanego przez Anglię i jednej prowincji, która od początku należy do Anglii a znajduje się na mojej cudnej wyspie. Wyrwałem je dopiero kiedy Szkocja będąca w sojuszu z Francją rzuciła się na Anglików i wspólnymi siłami zniszczyliśmy/uziemiliśmy ich flotę. To pozwoliło odciąć dostęp lądem i spokojnie poczekać aż warscore dobił do odpowiedniej wartości a przy okazji Londyn padł zalany bagietkami.
Mam sojusz z Francją i Kastylią, kontroluję kurię i mam raczej głupio wybrane idee. Mianowicie influence, quality i administrative - w tej kolejności. Jeszcze nie mam planu co dalej, ale chyba postaram się docelowo zająć całe wyspy.
Teraz co do pytań:
- W jaki sposób mogę przeciwdziałać reformacji i nawracaniu moich kolejnych prowincji?
- Jak to możliwe, że Szkocja w ramach pokoju dostała dwie angielskie prowincje, których nawet nie okupowała, a sama była prawie w całości pod okupacją angielską?
To chyba na tyle, céad míle faílte!
#eu4
Malvir - Czołem, europkomirki! Małe #chwalesie z mojej strony. Nie bardzo w sumie jes...

źródło: comment_T7XB3xERcNA8fP6eTbUtZaysudI5xHe8.jpg

Pobierz
  • 7
@ql00: Jeszcze nie, ale umyśliłem sobie spróbować z jedną kolonią żeby zrozumieć mechanikę, bo jako następną grę już zaplanowałem Holandię jako potęgę gospodarczą i kolonialną ;)