Wpis z mikrobloga

miał ktoś z was coś takiego, że latała mu "pajęczynka" w oku? (jak później znajdę zdjęcie poglądowe to dodam)
Mam to już nie wiem od kiedy, od kilku lat pewnie. Wiem że trzeba do okulisty się udać bo na mirko nikt nie pomoże.
Tutaj opiszę jak to wygląda:
w lewym oku, wraz z ruchem gałki ocznej porusza się czarna plamka z nieregularnym kształtem, czasami od niej odchodzą kreski (jak pęknięcie szyby) a czasami nie widzę tego. Widzę plamkę nawet z zamkniętym okiem jak jest jasno, wieczorem tylko patrząc w jasne światło.
Dzisiaj przez sen nawet tak jakby ją widziałem bo słońce mi po oczach świeciło.
Przed pisaniem tego tekstu, patrząc na sufit widziałem nawet jak ta plamka się obraca. Już mniej ją zauważam, stała się jakby mniej wyraźna a jeszcze 15 minut temu bardzo mnie irytowała.

Co to może być? Odklejanie się siatkówki?
Kiedyś jak byłem bardzo mały miałem przepuklinę (z wysiłku najpewniej), też miałem uraz głowy i nawet w szpiatlu z tym nie byłem (jako dziecko jeszcze), teraz mam często wysokie ciśnienie.
Ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na ten temat?
#medycyna #wzrok #oczy #okulista #okulistyka
  • 11
  • Odpowiedz
@Damasweger: jak mam to od paru lat to już nic nie zmieni to czy szybko pójdę.
Olewam swoje zdrowie często, głupi jestem.

Ja bym obstawiał, że to z okiem jest spowodowane ciśnieniem, np. po kawie wydaje mi się że jest bardziej widoczne, w różnych porach dnia też. Jest coś takiego jak ciśnienie gałki ocznej chyba. Może to uszkodzone oko, no ja mogę się tylko domyślać.
  • Odpowiedz
@kemba_kukuczkov ja mam mety od ok 10 lat, upierdliwe ale da się żyć. Niektóre czasem znikają, niektóre mózg sam postanawia ignorować, dla mnie najgorsze są białe ściany, bo wtedy widać wszystko. Ale co człowiek to inaczej :)
  • Odpowiedz
@addicted44: haha to może i to męty a nic poważniejszego, bo mam tak samo jak ty. Patrzę na jasną ścianę a tam czarna kropka śmiga więc ja za nią wzrokiem lecę a ona ucieka, więc się rozglądam jak głupi... co sobie ktoś musi myśleć jak takie coś widzi :D
najgorzej że od tej plamki rozchodzą się "pęknięcia" jak na tym pierwszym obrazku, tyle że prawie na cały obraz lewego oka, boję
  • Odpowiedz
@kemba_kukuczkov no różne to ma formy, jak są wyjątkowo upierdliwe mety to można je rozbić laserem albo się poddać witrektomii (o tym decyduje okulista). Zależy jaką u ciebie jest przyczyna mętów, jeśli nie masz towarzyszących wad wzroku to pewnie wstarczy dobra dieta (galaretki i podobno jogurty - tak kiedyś usłyszałam w przychodni ale nie pytaj dlaczego, bo nie mam pojęcia czy to ma sens).
  • Odpowiedz