Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy update w #wyhodujsobiechilli bez większych sensacji - najbardziej interesujące jest to, że można już chyba powiedzieć że lampy funkcjonują. Papryki zaczęły wreszcie szybko się rozwijać, nie ma żadnych oznak chorób ani nadchodzącej zagłady, więc chyba będzie dobrze.

W związku z zeszłotygodniowym zmniejszeniem populacji na paletach zrobiło się sporo miejsca więc wysiałem tam oregano, bazylię i rozmaryn, a jako bonusowy sukces można uznać fakt, że wczoraj wykiełkowała pierwsza cytryna ( ͡ ͜ʖ ͡)

Myślę, że w takim tempie jakiego nabrały przez ostatni tydzień, konieczność przesadzenia może wystąpić wcześniej niż myślałem. Jak wy robicie, przesadzacie parę razy do coraz większych pojemników, czy od razu do docelowych doniczek?

#chili #chilihead
Triplesix - Dzisiejszy update w #wyhodujsobiechilli bez większych sensacji - najbardz...

źródło: comment_atYzeqwSh0wX9ytbGNw8gG85y5L4IY8V.jpg

Pobierz
  • 9
@Triplesix: cytryna? A tego nie trzeba szczepić, żeby owocowało? Czytałem sporo o tym, bo też chciałem drzewko cytrynowe i wszędzie piszą, że tak z pestki to nic nie zaowocuje :(
@Arveit: może i tak jest, nie potrafię powiedzieć bo zupełnie się na tym nie znam. Staram się trochę zachęcić różowego do pomagania przy uprawach i udało mi się ją zainteresować cytryną, więc na razie niech tak będzie ( ͡ ͜ʖ ͡)

@MojHonorToWiernosc: wskrzesiłem swój zeszłoroczny #wyhodujsobiechilli- w zeszłym roku eksperyment upadł, w tym podszedłem do sprawy bardziej profesjonalnie i będę walczył ;)